Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas

Naujienos

Prasidėjo ančių medžioklė

2017-08-18

Šią savaitę prie vandens telkinių ėmė aidėti šūviai. Mat rugpjūčio 15 diena yra vandens paukščių medžioklės pradžia. Jau galima medžioti didžiąsias, o taip pat rudagalves antis, dryžagalves, rudagalves krykles, klykuoles ir kanadines bernykles. Kuoduotasis antis ir laukius medžioti bus leista nuo rugsėjo 15 dienos iki gruodžio 15 dienos.

Bus tikrinamos ataskaitų nepateikusios įmonės

2017-07-28

Įmonės, kurios importuoja, eksploatuoja, surenka ir tvarko įrenginius su fluorintomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, ozono sluoksnį ardančiomis medžiagomis kasmet, iki kovo 1 dienos, Aplinkos apsaugos agentūrai privalo pateikti ataskaitas. Taip pat šie įrenginiai turi būti atitinkamai prižiūrimi bei ženklinami. Nepaisant nemažų baudų, šios prievolės ir reikalavimų paiso ne visi.

Petraičių tvenkinyje vėl gali gyventi ir veistis žuvys

2017-07-24

Aplinkosaugininkai vis dar stebi, beveik prieš metus per gaisrą Radviliškio granulių gamykloje užteršto, Pakruojo rajono, Petraičių tvenkinio būklę. Tvenkinio vandens kokybė jau praėjusių metų pabaigoje atitiko normas. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento specialistai išanalizavę visus tyrimų duomenis konstatavo, kad vandens kokybė šiai dienai atitinka normas reikalingas gėlavandenėms žuvims gyventi ir veistis.

Aplinkosaugininkai pažeidimų ieškojo iš oro

2017-07-21

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai stiprindami aplinkosauginę kontrolę, vykdo teritorijų apžvalgas ne tik iš sausumos bei vandens bet ir iš oro. Pareigūnams talkina Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų kariškiai, kurie skraidina sraigtasparniu. Iš viršaus puikiai matosi pažeidimai, kuriuos važiuojant automobiliu ar einant pastebėti sunku.

Sulaikytas brakonieriavimu įtariamas pareigūnas

2017-07-20

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, vykdydami gyvosios gamtos kontrolės reidą, Kelmės rajone sulaikė policijos pareigūną, kuris įtariamas brakonieriavimu. Automobilyje rastas mažo kalibro medžioklinis ginklas ir kaip manoma garso slopintuvas. Vyrui gresia nemenka bauda bei ginklo konfiskavimas, be to dėl draudžiamo ginklo priedo įgijimo ir laikymo medžiaga bus perduota policijai.

XML