Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkos oro taršos mažinimui vykdoma automobilių taršos kontrolė

2010-06-01

Tarša iš automobilių miestų aplinkos ore sudaro apie 60-70 procentų bendro teršalų kiekio. Kaip žinia, žemės ūkio ar žuvininkystės reikmėms skirti dyzeliniai degalai ne visada naudojami pagal paskirtį. Esant sunkmečiui, daugėja atvejų, kai ūkininkai dyzeliną, kuriam taikomos akcizo lengvatos, perparduoda kitiems asmenims.

Todėl Pakruojo rajono agentūros pareigūnai visą šią savaitę, tai yra nuo 2010-05-31 iki 2010-06-04, kartu su Pakruojo VPK ir Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos darbuotojais, organizuoja reidą, kurio metu agentūros pareigūnai  matuos autotransporto priemonių išmetamųjų dujų kokybę, o Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos akcizų administravimo skyriaus specialistai tikrins kokios paskirties dyzeliną naudoja automobilių savininkai.

Pirmą reido dieną patikrintos 29 transporto priemonės. Keturioms transporto priemonėms nustatyta netvarkingai veikianti išmetamųjų dujų sistema. Netvarkingas transporto priemones eksploatuojantiems asmenims taikytos administracinės baudos.  

Šiaulių apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos specialistai nustatė du dyzelino naudojimo ne pagal paskirtį atvejus (buvo naudojams tik žemdirbiams skirtas dyzelinas).

Pakruojo rajono agentūros informacija, (8-421) 51 312 

2010-06-01