Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Bendradarbiavimas su vyriausiuoju policijos komisariatu padeda siekti bendrų tikslų

2010-05-12

 

Šių metų vasario mėnesį Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriui Vidmantui Svečiuliui ir Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkui Egidijui Lapinskui pasirašius susitarimą dėl bendradarbiavimo, abiejų institucijų pareigūnai organizavo ir vykdė eilę priemonių.

Pagal susitarimą sudaryti departamento rajonų bei miesto agentūrų ir rajonų policijos komisariatų bendrų veiksmų planai. Juose numatyta organizuoti ir įgyvendinti bendras aplinkos apsaugos procesų kontrolės priemones aptarnaujamoje teritorijoje, organizuoti ir vykdyti bendras prevencines priemones, keistis registruose turima bei kita informacija.

Vykdant įsipareigojimus, organizuojami bendri reidai, užkertant kelią neteisėtiems miško kirtimams ir užtikrinant apvaliosios medienos paruošimo ir perdirbimo kontrolę, užkardinant aplinkos apsaugos reikalavimų pažeidimus, susijusius su gyvosios gamtos apsauga, sausos žolės deginimu. Tokių reidų dėka efektyviau ir operatyviau nustatomi pažeidimai.

Aplinkosaugininkai teikia metodinę pagalbą tiriant pranešimus apie neteisėtai iškirstus ir pavogtus miškus, tvarkant draudžiamų žūklės įrankių išėmimo dokumentus. Policijos pareigūnams organizuojami mokymai medžioklės, žvejybos, medienos gabenimo reikalavimų klausimais. Medžioklėje tykojant vykdyti medžiotojų patikrinimai neblaivumo būsenai nustatyti. Nuolat teikiama reikiama medžiaga ikiteisminiams tyrimams vykdyti (žalos paskaičiavimai, iškirstos medienos tūrio nustatymas ir kt.).

Policijos pareigūnai teikia informaciją apie padarytas nusikalstamas veikas ir administracinius teisės pažeidimus. Kartu patikrinti spalvotojo metalo supirkimo punktai. Bendradarbiaujama tiriant aplinkos teršimo atvejus, tikrinant turgavietes dėl nelegalios prekybos pataisais. Pasibaigus antram ketvirčiui abiejų institucijų vadovai planuoja aptarti bendradarbiavimo rezultatus.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija, 596 406

2010-05-12