Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Deginti žolę – pavojinga ir nuostolinga

2010-04-12

Penktadienį įvykusiame Šiaulių apskrities Ekstremalių situacijų valdymo centro komisijos posėdyje žolės deginimo klausimais numatytos atsakingų institucijų prevencinės priemonės.

Jau sekmadienį Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai kartu su miesto bei rajonų policijos komisariatų atstovais, sustiprino atvirų teritorijų kontrolę: organizuoja papildomus reidus kontroliuojamose teritorijose bei patruliavimą, imasi kitų prevencinių priemonių gaisrų išvengimui bei gaisrų kaltininkų nustatymui. Ypatingai stebimos durpynų, miškų teritorijos.

Kaip ir ankstesniais metais, bus vykdoma išdegintų žemės ūkio paskirties plotų registracija, nustatant išdegusio ploto ribų koordinates, apskaičiuojant išdegintą plotą. Informacija apie išdegintų žemės ūkio paskirties plotų registraciją bus teikiama Nacionalinei mokėjimo agentūrai, kuri dėl netinkamos ūkininkavimo praktikos gali neskirti išmokų išdegintų žemės plotų savininkams. 

Už pernykštės žolės deginimą gresia ir administracinė atsakomybė - gali būti skirta iki tūkstančio litų bauda, o pareigūnams – iki 2000 litų. Taip pat gali tekti atlyginti tūkstantinę gamtai padarytą žalą. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas taip pat primena, kad miestų, miestelių bei gyvenviečių teritorijose negalima deginti ir daržininkystės atliekų, sugriebtos žolės ir nukritusių medžių lapų.

Jeigu žemės savininkai, naudotojai ar valdytojai, pastebėję savo žemėje užsiliepsnojusią žolę, nesiima priešgaisrinės apsaugos priemonių, jiems gali būti skiriama iki 600 litų bauda. Nustačius, kad gaisrą sukėlė vaikai, sankcijos bus taikomos jų tėvams ar globėjams.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija, 596 406

 

2010-04-12