Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Pataisui išaugti reikia dešimtmečių

2010-03-30

Artėjant Velykoms prekeiviai iš miško į miesto turgavietes maišais tempia valstybės saugomus pataisus bei kitus augalus ar jų dalis ir siūlo šiauliečiams papuošti Velykų stalą. Kasmet šie augalai nukenčia nuo žmogaus rankos, ypač per velykines šventes. Pataisui išrauti pakanka akimirkos, o kad naujas išaugtų iš sporos prireikia net 20–30 metų.

Pataisų plotai miške mažėja, tačiau žmonės augalus negailestingai rauna ir pardavinėja turgavietėse, nepaisydami įteisintų draudimų. Pagal galiojančius teisės aktus šiuos augalus draudžiama rauti, skinti ar kitaip naikinti ir prekiauti jais, išskyrus jų sporines varputes, naudojamas vaistinei žaliavai. Pažeidusiems šį draudimą numatyta administracinė atsakomybė.

Jau nuo šiandien Šiaulių miesto agentūros darbuotojai kartu su policijos pareigūnais organizuoja bendrus reidus į miesto turgavietes. Pasak Šiaulių miesto agentūros vyriausiosios specialistės Vidos Jaskutelienės, pernai buvo nubausti 4 asmenys. Už šiuos pažeidimus gali būti taikomos nuo 100 iki 1000 litų baudos.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento informacija, 596 406

2010-03-30