Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai vykdo akciją „Šaltnešis“

2018-06-26

Nuo šių metų birželio 25 d. iki liepos 25 d Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai vykdys aplinkosauginę akciją ,,Šaltnešis“. Tikrinamos įmonės, kurios importuoja, eksploatuoja, surenka ir tvarko įrenginius su fluorintomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, ozono sluoksnį ardančiomis medžiagomis.

Į aplinkosaugininkų akiratį pateks įmonės turinčios šaldymo, oro kondicionavimo, gaisro gesinimo, aukštos įtampos skirstymo įrenginius ir kitą įrangą, su fluorintomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis. Tai liečia ir ūkio subjektus turinčius bei naudojančius sunkvežimius ir priekabas su šaldymo įranga, kurioje yra fluorintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Taip pat bus tikrinamos įmonės montuojančios bei atliekančios šios įrangos remontą ir priežiūrą.

Įmonės, kurios importuoja, eksploatuoja, surenka ir tvarko įrenginius su fluorintomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, ozono sluoksnį ardančiomis medžiagomis kasmet, iki kovo 1 dienos, Aplinkos apsaugos agentūrai privalo pateikti ataskaitas. Taip pat šie įrenginiai turi būti atitinkamai prižiūrimi bei ženklinami.

Aplinkosaugininkams tikrinant įmones ir nustačius, kad įrenginiai netinkamai prižiūrimi, neženklinami, o taip pat nebuvo pateiktos ataskaitos, įmonių atsakingiems asmenims grės nemenkos baudos. Administracinių nusižengimų kodeksas už įrangos, su fluorintomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis nepriežiūrą ir kitus pažeidimus numato administracines baudas iki 300 eurų.