Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Gyventojai padėjo nustatyti dar vieną senų automobilių ardytoją Radviliškio rajone

2018-06-25

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūra gavo gyventojų pranešimą, kad Puipių kaime gali būti neteisėtai demontuojami seni automobiliai. Informacija pasitvirtino. Nurodytoje vietoje rasta išardytų automobilių. Nustatyti du asmenys vykdė neteisėtą veiklą. Jiems surašyti protokolai, paskirtos nuobaudos ir tetikti privalomi nurodymai sutvarkyti atliekas.

Šį mėnesį į Radviliškio rajono agentūrą kreipėsi pilietiškas gyventojas ir pranešė, kad seni automobiliai ardomi netoli Šeduvos, Puipių kaime. Aplinkosaugininkai gautą informaciją nedelsiant patikrino. Kartu su policijos pareigūnais apsilankę nurodytoje vietoje, šalia geležinkelio, pareigūnai rado ardomus ir jau išardytus senus, eksploatuoti netinkamus automobilius. Prie automobilių darbavęsis vyras neturėjo nei taršos leidimo, kuriame būtų apibrėžtos eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo sąlygos, nei pavojingų atliekų tvarkymo licencijos. Šeduviškis pripažino, kad eksploatuoti netinkamas transporto priemones ardė neteisėtai, paprašytas draugo.

Nustatytas ir tikrasis automobilių savininkas. Vyras taip pat neturėjo jokių leidimų ir automobilių ardymo veiklą vykdė neteisėtai. Abiem vyrams surašyti protokolai (ANK 235 str. 4 d.) ir teikti nurodymai susimokėti puse minimalios baudos. Administracinių nusižengimų kodeksas už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymą, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo, kai tai numatyta įstatymuose ar kituose teisės aktuose, arba pažeidžiant teisės aktuose nustatytus aplinkos apsaugos reikalavimus ir normatyvus, užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų. Tad abiem vyrams teks sumokėti po 150 eurų.

Taip pat Radviliškio rajono gyventojams teikti privalomieji nurodymai neteisėta veiklą nutraukti, o susidariusias atliekas priduoti atliekų tvarkytojams.

Aplinkosaugininkai dėkoja pilietiškiems ir aplinkos tausojimui neabejingiems gyventojams už suteiktą informaciją ir ragina visus, apie daromus aplinkosauginius pažeidimus pranešti į artimiausią rajono agentūrą arba bendruoju pagalbos telefonu 112.