Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Neteisėtą veiklą vykdęs Telšių rajono gyventojas piktybiškai nesitvarko atliekų

2018-05-17

                  Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Telšių rajono agentūros pareigūnai kovoja su neteisėtai eksploatuoti netinkamus automobilius ardžiusiu Plepų kaimo gyventoju. Vyrui jau paskirtos tūkstantinės baudos, tačiau vykdyti aplinkosaugininkų duotų privalomų nurodymų, sutvarkyti atliekas, pilietis neskuba.

 ŠRAAD Telšių rajono agentūros pareigūnai atliko neplaninį patikrinimą ir apsilankė, gerai jiems žinomo, Plepų kaimo gyventojo sodyboje. Jos šeimininkas V. K. (1964 m.) sodybą pavertė eksploatuoti netinkamų transporto priemonių sąvartynų ir neturėdamas leidimo, kuriame būtų apibrėžtos eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimo bei apdorojimo sąlygos, ir neturint pavojingų atliekų tvarkymo licencijos, vykdė mašinų demontavimo darbus. Už neteisėtą veiklą ir privalomų nurodymų - nutraukti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių demontavimo darbus ir priduoti atliekas atliekų tvarkytojams nevykdymą, pernai pilietis buvo baustas ne kartą. Galiausiai, baigiantis metams, susitvarkė ir prižadėjo pareigūnams, kad daugiau transporto priemonių nebeardys.

Vyras pažado įvykdyti nesugebėjo. Šių metų vasarį jo sodyboje apsilankę aplinkosaugininkai, vėl rado ardomus automobilius ir krūvas šiukšlių. Už pakartotinį pažeidimą vyrui buvo paskirta 1000 eurų bauda ir teiktas privalomas nurodymas neteisėtą veiklą nedelsiant nutraukti, o susidariusias atliekas priduoti atliekų tvarkytojams bei tai liudijančius dokumentus pristatyti ŠRAAD Telšių rajono agentūrai.

Privalomas nurodymas turėjo būti įvykdytas per du mėnesius, tačiau į Plepų kaimą užsukę pareigūnai, rado automobilių griaučius ir šimtus kilogramų atliekų. Tiesa, kad būtų ardomi automobiliai nenustatyta, tačiau atliekos netvarkomos. Sodybos šeimininkas V. K. pareigūnams paaiškino, kad atliekų be rudens netvarkys. Vyrui už privalomo nurodymo nevykdymą surašytas protokolas ir paskirta 270 eurų bauda. Taip pat bus teiktas dar vienas privalomas nurodymas, kurio neįvykdžius Telšių rajono gyventojui grės dar didesnė bauda.