Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Plungės rajone buvo tikrinami žvejai ir medžiotojai

2018-05-09

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Plungės rajono agentūros pareigūnai reido metu patikrino 25 vandens telkinius. Kaip paaiškėjo dalis žvejų žvejojo neįsigiję žvejo bilietų, nustatyta 16 pažeidimų.

ŠRAAD Plungės rajono agentūros specialistai surengė gyvosios gamtos apsaugos kontrolės reidą, kurio metu buvo tikrinami vandens telkiniai ir medžioklės plotai. Aplinkosaugininkai aplankė 25 vandens telkinius ir sutiko daugiau kaip 100 žvejų. Deja ne visi iš jų turėjo mėgėjų žvejybos leidimus. Daugiausiai nedrausmingų žvejų, net 7, žvejojo Tvėrų tvenkinyje. 4 pažeidimai nustatyti prie Kulių kaimo tvenkinio, po 2 pažeidimus prie Alsėdžių kaimo tvenkinio ir Ešerinio ežero, 1 pažeidimas prie Varkalių tvenkinio. Išviso 16 žvejų neturėjo įsigiję leidimų žvejybai.

Visi pažeidėjai žuvies sugavę neturėjo, be to pažeidimus padarė pirmą kartą, tad jiems surašyti nutarimai dėl administracinio nusižengimo (ANK 291 str. 1d.) ir skirti įspėjimai. Jei žvejas žvejoja neturėdamas mėgėjų žvejybos leidimo ir sugauna žuvį, jo laukia daug griežtesnė atsakomybė – bauda iki 40 eurų. Be to tektų atlyginti gamtai padarytą žalą ir atsisveikinti su žvejybos įrankiais ir valtimi, jei žvejojam iš jos.

                 Tądien aplinkosaugininkai patikrino ne tik 25 vandens telkinius bet ir 9 medžioklės plotus. Medžioklės taisyklių pažeidimų nenustatyta.