Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Telšių rajone sulaikyti su tinklu žvejoję brakonieriai

2018-04-27

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai sulaikė du vyrus, kurie su tinklu žvejojo Telšių rajone, Sukončių hidroelektrinės tvenkinyje. Jų laimikis buvo nemažas, tad ir atsakomybė teks nemenka. Vyrams gresia baudos iki 300 eurų, bus konfiskuota valtis, tinklas bei pagauta žuvis, o už ją dar teks sumokėti beveik 1000 eurų gamtai padarytą žalą.

Du vyrus su tinklu išsiruošusius žvejoti Tryškių miestelyje, Telšių rajone, pastebėjo neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius. Jis apie galimus pažeidėjus pranešė ŠRAAD Telšių rajono agentūrai. Aplinkosaugininkai atvyko prie Sukončių tvenkinio ir surengė pasalą. Pareigūnai ilgą laiką stebėjo žvejybą. Du vyrai plaukiojo valtimi, užmesdavo tinklą, grįždavo į krantą, po to vėl plaukdavo.

Apie brakonierius buvo informuoti ir ŠRAAD gyvosios gamtos inspektoriai. Jie ir sulaikė, po žvejybos, namo susiruošusius brakonierius. Tryškių miestelio gyventojai A.S. (1967 m.) ir P.J. (1989 m.) turėjo tinklą ir sugautą laimikį: 8 – karšius ir 8 – lynus. Už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padaryta panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius abiem Telšių rajono gyventojams surašyti protokolai (ANK 291 str. 4d. ). Jiems gresia baudos nuo 120 iki 300 eurų. Taip pat teks atlyginti 960 eurų gamtai padarytą žalą. Be ja bus konfiskuoti ir žvejybos įnagiai – tinklas ir valtis.