Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių rajone įžuvintas Pakapės tvenkinys

2018-04-19

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai dalyvavo įžuvinant Šiaulių rajono, Pakapės tvenkinį. Tvenkinio nuomotojas, Pakapės medžiotojų būrelis, vandens telkinį praturtino lydekomis, lynais ir karpiais. Viso paleista 500 žuvų.

Šią savaitę Šiaulių rajone, dalyvaujant Šiaulių agentūros specialistams įžuvintas Pakapės tvenkinys. Tvenkinio nuomininkas Pakapės  medžiotojų būrelis, vykdydamas žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą, į Pakapės tvenkinį paleido lydekaites, karpius, lynus. Paleista 200 metinių lydekaičių, 100 dvimečių karpių, ir 200 lynų. Iš jų 150 dvimečių ir 50 vnt. įvairiamžių.

Lynai paplitę visoje Lietuvoje. Jie mėgsta seklius, dumblėtus, ypač užpelkėjančius ežerus, tvenkinius, apleistus karjerus, kanalus, gyvena ir ramiose upėse.  Lynai žvejų mėgstami dėl savo gyvenimo būdo ir kulinarinių savybių. Jis labai skanus ir beveik neturi ašakų. Gyvena jie nedideliais tuntais, o stambesni dažnai pasitaiko ir po vieną. Lynas – dugninė žuvis, bet maistą renka nuo vandens augmenijos ir viršutiniuose vandens sluoksniuose.

Patyrę žvejai žino, kad lynų žūklė reikalauja ne tik gero pasiruošimo, bet yra tikras žvejo kantrybės išbandymas. Lynai labai atsargūs ir labai retai masalą puola iš karto. Dažniau žaidžia, tai paliečia masalą ir atsitraukia, tai paima jį ir vėl paleidžia, kol įsidrąsinę pagaliau praryja. Žvejui, matančiam judančią plūdę, lieka tik spėlioti, kas tuo metu vyksta po vandeniu. Toks žaidimas gali tęstis keletą ar keliolika minučių, kol nekantresnis žvejys pakelia meškerę ir nubaido žuvį. Didžiausias Lietuvoje pagautas lynas svėrė 4,5 kg, tačiau žvejams retokai užkimba didesni nei 2- 2,5 kg.