Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Akcija “Augintinis teršia – šeimininkas moka”

2018-04-17

                 Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūros pareigūnai, kartu su Kelmės miesto seniūnijos seniūnu bei Kelmės PK pareigūnais surengė jau kasmetine tampančią akciją “Augintinis teršia – šeimininkas moka”. jos metu tikrinta, kaip savo augintinių ekskrementus tvarko Kelmės miesto gyventojai.

Aplinkosaugininkai dalyvavo Kelmės rajono savivaldybės  organizuotame gyvūnų laikymo taisyklių patikrinime – akcijoje “Augintinis teršia – šeimininkas moka”. Jos metu buvo tikrinama kaip gyvūnų savininkai, veda pasivaikščioti savo augintinius ar šiems priteršus, surinkami ekskrementai. Akcijos metu pareigūnai patruliavo Kelmės mieste, labiausiai pamėgtuose šunų vedžiojimo vietose. Patikrinta 12 asmenų vedžiojusių šunis. Iš jų, viena pilietė neturėjo priemonių savo augintinio ekskrementams surinkti. Jai buvo surašytas protokolas. Pažeidimo įforminimo metu, pilietė savo šuns ekskrementus surinko, tad jai taikytas įspėjimas.

Nesurenkantis savo augintinių ekskrementų šunų savininkai, už aplinkos teršimą nepavojingomis atliekomis, gali būti baudžiami bauda 30 iki 90 eurų (ANK 247 str. 1d.). Akcijos metu gyventojams vedžiojantiems savo augintinius nurodyta, kad surinktus į maišelius naminių gyvūnų ekskrementus, galima išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius. Šios, jau kelerius metus iš eilės rengiamos, akcijos “Augintinis teršia – šeimininkas moka” tikslas, kad ekskrementų rinkimas gyvūno savininkui taptų įpročiu.