Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Vaivorykštiniais upėtakiais praturtintas Gudelių ežeras

2018-04-16

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros inspektoriai dalyvavo įžuvinant Gudelių ežerą. Netoli Šiaulių nusidriekęs vandens telkinys praturtintas vaivorykštiniais upėtakiais.

Vykdant žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, žvejų klubas „Penki žvejai“ organizavo nuomojamo Gudelių ežero įžuvinimą. Dalyvaujant aplinkosaugininkams, į vandens telkinį paleista 1500 vienetų paaugintų vaivorykštinių upėtakių.

Šalia Kairių nusidriekęs ežeras yra mėgstamas ne tik Šiaulių rajono bet ir miesto gyventojų, tad šiomis vertingomis žuvimis praturtinamas jau ne pirmą kartą. Vaivorykštinis upėtakis labai judri ir graži žuvis. Jos visas jos kūnas tvieskia smulkiais auksinio arba sidabrinio atspalvio žvynais ir nusėtas juodai rudomis dėmelėmis. Smulkūs upėtakiai minta vabzdžių lervomis, ap­siuvomis, vienadienėmis peteliškėmis, mažais mo­liuskais, įkritusiais į vandenį vabzdžiais, kirmėlėmis, kitų žuvų ikrais, o kartais -net ir savo. Užaugę darosi plėšrūs.

Šis upėtakis kilęs iš Jungtinių Amerikos Valstijų Ramiojo vandenyno pakrantės ir į Europą atkeliavo tik XIX a. pabaigoje. Šiuo metu vaivorykštiniai upėtakiai auginami beveik visose Europos šalyse. Savo kraštuose upėtakiai užauga iki 20 kilogramų ir daugiau kaip metro ilgio. Lietuvoje dažniausiai sužvejojami 1,5 – 3 kilogramų upėtakiai. Vaivorykštinis upėtakis iš daugelio žuvų išsiskiria vikrumu ir jėga. Pakliuvęs ant kabliuko, iššoka į paviršių ir ima suktis aplink - taip jam dažnai pavyksta ištrūkti. Vikrumu ir akrobatiniais triukais pasižymintis vaivorykštinis upėta­kis, sveriantis 1-1,5 kilogramo, yra vertas varžovas net prityrusiam žvejui.