Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

TEISĖS MEDŽIOTI SUTEIKIMO EGZAMINAS

2018-04-06

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento teisės medžioti suteikimo ir panaikinimo komisija (toliau – komisija) 2018 m. gegužės  ir birželio  mėnesiais organizuoja asmenų, norinčių tapti medžiotojais, egzaminus. Egzamino pradžia 9:00 val. Egzaminai vyks sekančia tvarka:

Gegužės  mėn. 4 d.   - Šiaulių MŽD.  

Gegužės mėn. 11 d.   Radviliškio MŽD ir Lietuvos medžiotojų sąjunga ,,Gamta‘‘ Šiaulių skyrius.

Gegužės mėn. 18 d.  – Telšių ir Plungės  MŽD.

Gegužės mėn. 25 d. – Joniškio  ir Akmenės MŽD.

Birželio 1 d.  – Kelmės ir Mažeikių MŽD.

Medžioklės teorijos egzaminas vyks Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugijos patalpose (J. Basanavičiaus g. 41, Šiauliai).

Medžioklės praktinių įgūdžių egzaminas vyks UAB ,,Vollit“ šaudymo cente,  esančiame Strazdų kaime, Gruzdžių seniūnijoje, Šiaulių rajone.

 Asmuo, pageidaujantis įgyti teisę medžioti, privalo komisijai, prieš 10 dienų, iki egzamino datos pateikti šiuos dokumentus:

1. prašymą komisijai leisti laikyti medžioklės egzaminą;

2. asmens dokumentą su fotonuotrauka, kuriame būtų nurodyta gimimo data arba asmens kodas. Asmuo, priėmęs dokumentą, padaro jo kopiją;

3. pažymėjimą apie baigtus medžiotojų kursus ir atliktą stažuotę, pagal medžiotojų mokymo kursų ir stažuotės programą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. rugsėjo 30 d. įsakymu Nr. 510. arba aukštojo ar aukštesniojo mokslo diplomą, liudijantį įgytą aukštąjį ar aukštesnįjį biomedicinos mokslų studijų srities išsilavinimą ir šio diplomo priedą apie studijų metu išklausytą specialų medžioklės kursą ir išlaikytą atitinkamą egzaminą;

4. pažymą iš sveikatos priežiūros įstaigos, forma 049/a;

5. pažymą apie nuolatinę (deklaruotą) gyvenamąją vietą;

6. pažymą, ar asmuo nėra teistas už tyčinius nusikaltimus;

7. pažymas apie tai, ar asmuo nėra padaręs administracinių teisės pažeidimų susijusių su medžioklę ar žūklę reglamentuojančiais teisės aktų reikalavimų nesilaikymu, neteisėtu ginklo panaudojimu, kėsinimusi į nuosavybę ar viešąją tvarką;

8. dvi amžių atitinkančias fotonuotraukas, skirtas dokumentams įforminti.

Asmenims, nepriklausantiems medžiotojų visuomeninėms organizacijoms ir pageidaujantiems pasitikrinti  saugaus elgesio medžioklėje žinias ir praktinius medžiojimo įgūdžius, Komisijai, 10 dienų iki egzamino, turi pateikti prašymą. Visas išlaidas susijusias su egzamino metu naudotas šaudyklos paslaugas, tiesiogiai paslaugą suteikusiai šaudyklai, apmoka egzaminą laikęs asmuo.

Dokumentai priimami Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijoje adresu M.K. Čiurlionio g. 3, Šiauliai. Telefonas pasiteiravimui 8 41 596 420.

Esant poreikiui komisija egzaminų grafiką gali koreguoti. Visi pakeitimai susiję su medžioklės egzaminu bus skelbiami Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento interneto svetainėje.