Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Kelmės rajone sulaikyti du vyrai įtariami brakonieriavimu

2018-03-22

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai kartu su Kelmės rajono policijos komisariato veiklos skyriaus pareigūnais išaiškino du asmenis, kurie prisipažino brakonieriavę Kelmės rajone. Rastas nelegaliai laikomas, kaip manoma savadarbis šautuvas, šaudmenys ir du neteisėtai laikomi žvejybiniai tinklai. Vyrų laukia nemenkos baudos, o vienam jų teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą už sumedžiotą šerną.

ŠRAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, bendradarbiaudami su policijos pareigūnais, kurie atliko ikiteisminį tyrimą, sulaikė pilieti L.S. (1996 m.), kuris prisipažino medžiojęs Kelmės rajone, medžiotoju klubo „Žara“ medžioklės plotuose. Pats būdamas ne medžiotojas, vyras buvo įrengęs dvi nelegalias šėryklas, prie kurių ir tykodavo gyvūnų. L.S. prisipažino sumedžiojęs šerno jauniklį ir nurodė jo dorojimo vietą. Aiškinantis aplinkybes pareigūnams pavyko nustatyti, kad neteisėtas medžiokles vykdė ir vyriškio dėdė S.S. (1967 m.).

Policijos pareigūnai vyro sodyboje, Kelmės rajone, Vaiguvos seniūnijoje, Jucių kaime, atliko kratą ir ūkiniame pastate, ties stogu, slėptuvėje, rado daiktą panašų į savadarbį graižtvinį, šaunamąjį ginklą, ant kurio buvo pritaisytas optinis taikiklis ir uždėtas garso slopintuvas. Paaiškėjo, kad S.S. medžiotojas, kuriam leidimas laikyti ir nešioti ginklą panaikintas dėl įvykdyto nusikaltimo. Kratos metu, taip pat rasti šiam ginklui skirti šaudmenys, bei kitų ginklų šoviniai, o taip pat orinis šautuvas. Be to rasti du neteisėtai laikomi žvejybiniai tinklai.

Aplinkosaugininkai abiem vyrams surašė protokolus. S.S. už medžiojimą medžioklės plotuose, kuruose neturėjo teisės medžioti administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 290 str. 4d.) numato baudą nuo 600 iki 1450 eurų, bei teisės medžioti atėmimą iki penkerių metų. L.S. už neteisėtą medžiojimą ir sumedžioto gyvūno dorojimą (ANK 290 str. 7d.), gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų. Be to jam teks atlyginti gamtai padarytą žalą ir už sumedžiotą šerno jauniklį sumokėti daugiau kaip 960 eurų. Vyrui teks atsakyti ir už neteisėtai laikytus tinklus. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 291 str. 6d.) už neteisėtų žvejybos įrankių laikymą numato baudą nuo 60 iki 200 eurų.

Abiejų vyrų laukia ir baudžiamoji atsakomybė už neteisėtą disponavimą ginklais bei šaudmenimis.