Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių regione paminėta Žemės diena

2018-03-21

Kovo 20 d. visas pasaulis mini Žemės dieną. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento ir agentūrų darbuotojai šią dieną lankė mokyklas ir darželius bei dalyvavo miestų šventėse. Aplinkosaugininkai aplankė kelias dešimtis švietimo įstaigų. Pareigūnai pasakojo, kaip saugoti savo planetą, tausoti jos išteklius, demonstravo techniką, dalyvavo mokyklų surengtuose seminaruose ir konkursuose.

Lietuvoje Žemės diena įteisinta daugiau kaip prieš du dešimtmečius - 1992 metais. Ši visiems svarbi diena, atsirado žmonėms susirūpinus Žemės likimu. Vakar šią dieną vienaip ar kitaip minėjo visos mokyklos ir darželiai. Aplinkosaugininkai, kartu su miškininkai bei maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais taip pat prisidėjo prie šios šventės. Apsilankę švietimo įstaigose, pareigūnai vyresnių klasių moksleiviams pravedė paskaitas apie aplinkosaugos istoriją, mus supančią aplinką, gyvūnus, demonstravo skaidres bei filmus. Pareigūnai vaikams paaiškino, kad kovo 20 dieną ne tik minime Žemės dieną, bet ir ateina pavasario lygiadienis – dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio kampeliuose. Vaikai sužinojo, kad aplinkos apsauga Lietuvoje buvo rūpinamasi jau 16 amžiuje: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Statutuose buvo įteisinti gamtos išteklių naudojimo apribojimai bei nustatyta atsakomybė už pažeidimus.

Susitikimuose su mažaisiais moksleiviais bei ikimokyklinukais pareigūnai papasakojo apie mus supančią gamtą, apie jos tausojimą. Interaktyviame bendravime buvo kalbama apie atliekų rūšiavimą. Į kokius konteinerius ir kokias išrūšiuotas atliekas reikia dėti. Vaikai sužinojo, kad mūsų maži ir, atrodytų, nežymūs darbai – popieriaus ir elektros taupymas, langų ir durų sandarumas, vandens čiaupų sutvarkymas – padeda tausoti gamtos išteklius bei mūsų planetą.

Mažiesiems moksleiviams ir darželinukams buvo leista apžiūrėti aplinkosaugininkų turimą amuniciją ir tarnybinius automobilius. Vaikai surengė gražiausio inkilėlio konkursus, piešė piešinius bei dalinosi gera nuotaika. Aplinkosaugininkai padėjo įkelti inkilus, o vaikai prižadėjo stebėti grįžtančius ir apsigyvenančius paukščius bei jais rūpintis.

Šiaulių regione, kaip ir kituose miestuose ir šalyse švenčiamas Žemės mėnuo, kuris prasideda kovo 20 d. ir baigiasi balandžio 22 d. Tad aplinkosaugininkai ir toliau lankysis švietimo įstaigose, o vaikai ir suaugę rengs įvairias akcijas, kad atkreipti dėmesį į mus supančią aplinką ir Žemės tausojimą.