Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Prasideda kiršlių ir sterkų žvejybos draudimas

2018-03-01

Prasideda kiršlių ir sterkų žvejybos draudimas, kuris tęsis pustrečio mėnesio. Kiršlius draudžiama gaudyti iki gegužės 15 d., o iki gegužės 20 d. draudžiama gaudyti sterkus. Taip pat dar nepasibaigęs draudimas gaudyti lydekas.

Kiršliai ir sterkai - tai vienos vertingiausių mūsų vandenų žuvų, kurių ištekliai gausinami veisiant dirbtinai. Kiršliai paplitęs šaltavandenėse Lietuvos upėse: Šventojoje, Merkyje, Neryje, Ūloje, Žeimenoje. Gyvena nedidelėmis grupėmis upių rėvose, sraujymėse. Sterkų sužvejoti galima daugiau nei pusšimtyje Lietuvos ežerų ir tvenkinių. Sterkai mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Abi šios žuvys neršia balandžio – gegužės mėnesį. Tad siekiant apsaugoti šių žuvų populiaciją, nuo kovo 1 d. iki gegužės 15 d. draudžiama gaudyti kiršlius ir iki gegužės 20 d. – sterkus.

Taip pat iki balandžio 20 d. dar galioje draudimas gaudyti lydekas. Aplinkosaugininkai primena, kad už draudžiamų gaudyti žuvų žvejybą, pažeidėjams gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Be to konfiskuojami žvejybos įrankiai ir priemonės. Pažeidėjai taip pat turės atlyginti padarytą žalą žuvų ištekliams ir papildomai sumokėdami už kiekvieną neteisėtai sugautą kiršlį, sterką ar lydeką po 145 eurus. Jei žuvys bus sugautos ichtiologiniame draustinyje ar rezervate, teks sumokėti tris kartus didesnę sumą.

Derėtų nepamiršti, kad Mėgėjų žvejybos įstatymas draudžia prekiauti žvejų mėgėjų sugautomis žuvimis. Tai liečia ir stintas gaudančius žvejus. Administracinių nusižengimo kodekse už mėgėjų žvejybos būdu sužvejotų žuvų ar iš jų pagamintų produktų pardavimą ar supirkimą numatyta bauda nuo 90 iki 290 eurų.