Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Gyventojai padėjo nustatyti dar vieną neteisėtą senų automobilių ardytoją Telšių rajone

2018-02-14

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūra gavo gyventojų pranešimą, kad Rainių kaime gali būti neteisėta demontuojami seni automobiliai. Informacija pasitvirtino. Vyrui bus surašytas protokolas ir paskirta administracinė bauda, o taip pat bus teiktas privalomas nurodymas.

Šią savaitę Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui išplatinus pranešimą, kad vykdant akciją „Kaminukas“ Telšių rajone buvo nustatytas neteisėtas automobilių ardytojas, žiniasklaidoje ėmė mirgėti straipsniai apie šią nelegalią veiklą. Tad į Telšių rajono agentūrą kreipėsi pilietiški gyventojai ir pranešė, kas seni automobiliai ardomi ne tik Plepų bet ir Rainių kaime.

Aplinkosaugininkai gautą informaciją nedelsiant patikrino. Apsilankę piliečio R.P. (1968 m.) sodyboje pareigūnai išties rado tris ardomus ir dar tris adyti paruoštus senus eksploatuoti netinkamus automobilius. Savininkas neturėjo nei taršos leidimo , kuriame būtų apibrėžtos eksploatuoti netinkamų transporto priemonių surinkimo ir apdorojimo sąlygos, nei pavojingų atliekų tvarkymo licencijos. Vyras pripažino, kad eksploatuoti netinkamas transporto priemones ardė neteisėtai.

Telšių rajono gyventojui bus surašytas protokolas (ANK 235 str. 4 d.). Administracinių nusižengimų kodeksas už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymą, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo, kai tai numatyta įstatymuose ar kituose teisės aktuose, arba pažeidžiant teisės aktuose nustatytus aplinkos apsaugos reikalavimus ir normatyvus

užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.

Taip pat vyrui bus teiktas privalomas nurodymas neteisėta veiklą nutraukti, o susidariusias atliekas priduoti atliekų tvarkytojams.

Aplinkosaugininkai dėkoja pilietiškiems ir aplinkos tausojimui neabejingiems gyventojams už suteiktą informaciją ir ragina visus apie daromus aplinkosauginius pažeidimus pranešti į artimiausią rajono agentūrą arba bendruoju pagalbos telefonu 112.