Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Vykdant akciją „Kaminukas“, Plungėje nustatytas atliekų deginimas

2018-02-09

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai jau beveik mėnesį vykdo akciją „Kaminukas“ ir tikrina gyventojus bei įmones. Nepaisant to pažeidimų vis dar pasitaiko. Plungėje nustatytas atvejis, kuomet įmonė savo kieto kuro krosnelėje degino gumines automobilių detales.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūra vakar vykdydama akciją „Kaminukas“ tikrino miesto ir rajono įmones. Reido metu, aplinkosaugininkai aplankė 12 ūkio subjektų. Nors akcija „Kaminukas“ vykdoma kiekvienais metais ir plačiai kalbama apie tinkamą atliekų tvarkymą,  tačiau pažeidimų dar nustatoma. Šio patikrinimo metu vienoje transporto paslaugas tiekiančioje Plungės įmonėje nustatytas aplinkosauginis pažeidimas. Pažeidėjus išdavė pro kaminą rūkstantys juodi dūmai. Kaip paaiškėjo, kieto kuro krosnelėje buvo deginamos automobilių guminės dalys.

Atsakingam asmeniui surašytas protokolas (ANK 242 str. 1 d.). Vadovaujantis Administracinių nusižengimo kodeksu jam skirta 85 eurų dydžio administracinė bauda ir paskaičiuota 15,67 eurų dydžio aplinkos orui padaryta žala. 

Tai jau trečias atliekų deginimo atvejis nustatytas Plungės rajone šiais metais. Taip pat vykdant akcija nustatyti du netinkami atliekų tvarkymo atvejai. Pažeidėjams taip pat surašyti protokolai, paskirtos baudos ir skaičiuotos gamtai padarytos žalos.

Aplinkosaugininkai primena, kad akcija „Kaminukas“ bus vykdoma iki kovo 1 d.