Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Kelmės rajone sumedžiotas vilkas

2018-02-08

Kelmės rajono gyventojas pasinaudojo, trumpai galiojusiu, leidimu visoje Lietuvos teritorijoje medžioti vilkus ir patiesė vilko patiną. Galimybe medžioti vilkus taip pat pasinaudojo Panevėžio bei Prienų rajonų medžiotojai. 2017-2018 metų medžioklės sezono metu sumedžiojus 60 vilkų aplinkos ministras Kęstutis Navickas pasirašė įsakymą nutraukiantį vilkų medžiojimą.

Vakar įsigaliojo aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymas, dėl 2017-2018 metų vilkų medžioklės sezono nutraukimo. Per šį sezoną Lietuvoje buvo sumedžiota 60 vilkų. Šiaulių regione nuo medžiotojų kulkų krito 11 pilkųjų plėšrūnų.

Apie Kelmės rajone sumedžiotą vilką Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui pranešta šią savaitę. Liolių medžiotojų būrelio medžiotojas E.L. pasinaudojo, vos kelias dienas galiojusiu, aplinkos ministro įsakymų nuo vasario 2 dienos leidžiančiu medžioti vilkus visoje Lietuvos teritorijoje. Šis įsakymas buvo išleistas, nes iki sausio 31 dienos savivaldybėse, kuriose vilkai padarė daugiausia žalos ir kur jų populiacija, kaip manoma, yra didžiausia, nebuvo sumedžioti visi leistini medžioti vilkai. Medžiotojas vilką pastebėjo tykodamas prie Gailaitiškės miško. Vyro šūvis buvo taiklus. Krito suaugęs patinas.

Kelmės rajone per šį 2017-2018 metų vilkų medžioklės sezoną buvo sumedžioti trys vilkai. Tiek pat vilkų nušauta Radviliškio rajone. Po vieną vilką sumedžiota Šiaulių, Pakruojo, Plungės, Joniškio ir Akmenės rajonuose. 2016-2017 metų medžioklės sezonu Šiaulių regione taip pat buvo sumedžiota 11 vilkų, dar prieš metus – 6.

Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerija siekia užtikrinti palankią vilko rūšies apsaugos būklę ir atsižvelgusi į apskaitos duomenis, mokslinius tyrimus ir mokslininkų pateiktas rekomendacijas bei vilkų daromą žalą, kiekvienais metais nustato vilkų sumedžiojimo limitą. Deja 2016-2017 metais suskaičiuoti vilkų nepavyko, o 2015 metų duomenimis vilkų Lietuvos teritorijoje buvo kiek mažiau nei 300.

Pernai nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d,. ministerijos duomenimis, vilkai papjovė beveik 700 gyvūnų ir ūkininkams padarė žalos už daugiau kaip 60 tūkstančių eurų. 2016 metais, per tą patį laikotarpį, buvo padaryta žalos už daugiau kaip 70 tūkstančių eurų. Šiaulių regione vilkai padaro palyginti ne daug žalos. 2016 metais nuo sausio 1 d. iki rugsėjo 1 d. buvo papjauta 50 gyvūnų, o 2017 metais, per tą patį laikotarpį, tik 16. Daugiausiai žalos vilkai padaro Utenos, Vilniaus, Alytaus, Panevėžio ir Kauno apskričių ūkininkams.