Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Joniškio rajone nustatyti trys atliekų deginimo atvejai

2018-01-24

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Joniškio rajono agentūros darbuotojai vykdydami gamtosauginę akciją ,,Kaminukas“, Joniškio rajone nustatė tris atliekų deginimo atvejus. Dviem atvejais ūkininkai savo namų, kieto kuro katilus pildė atliekomis.

ŠRAAD Joniškio rajono agentūros pareigūnai vykdydami akciją „Kaminukas“, Joniškio rajone surengė reidą ir tikrino kaip fiziniai bei juridiniai asmenis laikosi teisės aktų reikalavimų, šildantis patalpas ir kūrenant laužus. Buvo patikrinti keturi asmenys užsiimantys žemės ūkio veikla. Dviem atvejais kieto kuro katiluose buvo deginamos atliekos.

Anapolio kaime ūkininkas, kieto kuro katile, malkas šlakstė naudotu tepalu, neva, kad šios geriau degtų. Rūdiškių kaimo gyventojas savo katilą pildė ne tik malkomis, bet ir plastiko atliekomis. Abiem pažeidėjams surašyti administraciniai nusižengimo protokolai (ANK 242 str. 1 d.). Administracinių nusižengimų kodeksas už taršalų išmetimą į aplinkos orą, asmenims numato baudas nuo 60 iki 300 eurų. Kadangi praeityje abu ūkininkai nėra padarę aplinkosauginių pažeidimų, jiems administraciniu nurodymu paskirtos 30 eurų baudos.  

Dar vienas aplinkosauginis pažeidimas nustatytas Stupurų kaime. Reidą vykdantys aplinkosaugininkai, pastebėjo dirbamame lauke kūrenamą laužą. Asmenys genėdami sklype augančius krūmus, užsikūrė laužą ir jame degino automobilio padangą. Atvykus aplinkosaugininkams padanga buvo ištraukta iš laužo ir užgesinta. Už šį pažeidimą surašytas protokolas (ANK 286 str. 1 d.). Administracinių nusižengimų kodeksas už žaliųjų atliekų deginimą, pažeidžiant aplinkosauginius reikalavimus, numato baudą asmenims nuo 30 iki 230 eurų. Padangą į laužą įmetusiam asmeniui administraciniu nurodymu paskirta 15 eurų bauda.

Reido metu Joniškio rajono aplinkosaugininkai patikrino ir tris autoservisus. Juose aplinkosauginių pažeidimų nenustatyta.