Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių rajone sulaikyti brakonieriavimu įtariami asmenys

2017-12-14

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai naktį gavo pranešimą, kad Šiaulių rajone, Kuršėnuose sulaikyti trys asmenys įtariami brakonieriavimu. Policijos pareigūnų sustabdytame automobilyje rastas elektros žvejybos prietaisas ir daugiau kaip pusšimtis įvairios žuvies. Trijulei gresia baudžiamoji atsakomybė, be to teks atlyginti tūkstantinę žalą gamtai.

Brakonieriavimu įtariamus asmenis šiąnakt po vidurnakčio sulaikė Šiaulių policijos pareigūnai. Šiaulių rajone, Kuršėnų miestelyje buvo sustabdyta „Audi A6“. Patikrinus automobili buvo rastas elektros žvejybos prietaisas ir negyva žuvis. Apie tokį radinį pareigūnai pranešė aplinkosaugininkams. Į įvykio vietą atskubėję ŠRAAD Šiaulių agentūros pareigūnai, automobilyje rado 23 lydekas, 2 lynus, 2 ešerius ir 15 kuojų. taip pat rastas elektros prietaisas žuvims gaudyti ir pripučiama valtis.

Automobilio keleivei R.S (1993 m.) ir R.S. (1975 m.) aplinkosaugininkams prisipažino, kad elektros prietaisu žuvis gaudė Šiaulių rajone, netoli Šilėnų, Ventos upėje. A.P. (1962 m.) tikina tik geranoriškai vyrus pavėžėjęs savo automobiliu. Už žvejyba su elektros prietaisu yra numatyta baudžiamoji atsakomybė. Dėl įvykio pradėtas ikiteisminis tyrimas. Baudžiamasis kodeksas už brakonieriavimą su elektros prietaisu, numato net laisvės atėmimą iki 2 metų (BK 272 str.). Automobiliu važiavę A.P., R.S ir R.S. po apklausos paleisti.

Trijulei teks atlyginti ir gamtai padarytą žalą. Aplinkosaugininkai skaičiuos kokia žala padaryta žuvų ištekliams. Pirminiais duomenimis ji gali siekti daugiau kaip 3500 eurų.