Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Telšių rajone sulaikytas tinklus gabenęs vyras

2017-12-08

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Telšių rajono agentūros pareigūnai sulaikė vyriškį gabenusi draudžiamus žvejybos įrankius. Pareigūnų sustabdytame automobilyje buvo rasti 4 neženklinti tinklai. Telšių rajono gyventojui surašytas protokolas ir gresia bauda iki 200 eurų.

Šią savaitę Telšių rajono agentūra organizavo gyvosios gamtos apsaugos reidą ir ketino patikrinti Tausalo ežerą ir Pasruojos tvenkinį, tačiau pareigūnų planai pasikeitė. Neetatinis aplinkos apsaugos inspektorius pranešė, kad vyrai gabena draudžiamus žvejybos įrankius ir važiuoja Sedos keliu. Automobilis „Mitsubisi Speis Star“ buvo pastebėtas ir sustabdytas ties Kalnėnais. Patikrinus automobilį, jo bagažinėje buvo rastos dėžės su 4 nežymėtais, statomais tinklais.

Automobilio vairuotojas R.J. (1968 m.) paaiškino, kad tinklus, prieš kelis metus, buvo paskolinęs draugui, o dabar juos atsiėmė ir vežė į tėvo sodybą. Vyras gynėsi, jog nežinojo, kad turėti ir gabenti tinklus draudžiama. Telšių rajono gyventojui surašytas protokolas už draudžiamų įrankių turėjimą ir gabenimą.

Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 291 str. 6 d.) už tokį nusižengimą numato baudą nuo 60 iki 200 eurų. Taip pat bus konfiskuoti draudžiami žvejybos įrankiai.

Tai jau ne pirmi žvejybiniai tinklai, kuriuos šį mėnesį išimą Telšių rajono agentūra. Praėjusį savaitgalį žvejai pranešė, kad Telšių pašonėje esančiame Masčio ežere žvejojama draudžiamais žvejybos įrankiais. Prie ežero nuvykę agentūros darbuotojai kartu su gyvosios gamtos apsaugos inspektoriais rado vandenyje pastatytus keturis žvejybinius tinklus, kurių bendras ilgis siekė 140 metrų. Kam priklauso šie tinklai nustatyti nepavyko. Tad aplinkosaugininkai juos surinko, o juose įstrigusias žuvis išlaisvino.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai primena, kad už žvejybą draudžiamais įrankiais yra numatyta bauda iki 300 eurų. Taip pat būtų skaičiuojama gamtai padaryta žala. Jos dydis priklauso nuo sugautų žuvų rūšies ir skaičiaus, tad gali siekti nuo kelių šimtų iki kelių dešimčių tūkstančių eurų.