Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Godžiam žvejui teks paploninti piniginę

2017-12-07

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Telšių rajono agentūros darbuotojai patikrino Morkiškio ežere žvejojančius žvejus. Vienas jų turėjo sugavęs 6 lydekas. Už neblogą laimikį žvejui teks paploninti piniginę, nes vienos žvejybos metu galima sugauti ne daugiau kaip 3 lydekas. Vyrui teks sumokėti baudą ir atlyginti gamtai padarytą žalą.

ŠRAAD Telšių rajono agentūros pareigūnai gavo pranešimą, kad Morkiškio ežere, Telšių r.  yra galimai žuvaujama draudžiamais įrankiais. Aplinkosaugininkai šią informaciją nedelsiant patikrino. Buvo rasti Morkiškio ežere žvejojantys trys žvejai. Vyrai žvejybą vykdė mėgėjiškos žūklės įrankiais – spiningais. Visi trys leidimus žvejybai taip pat turėjo. Tačiau aplinkosaugininkus nustebino jų laimikis. Plastikiniame maiše rasta 12 lydekų. Vienos žvejybos metu žvejys gali sugauti ne daugiau kaip 3, nemažesnes kaip 45 centimetrų, lydekas. Kadangi žvejyba vykdė 3 asmenys, tai 9 lydekas buvo galima pasiimti. Jos buvo ir tinkamo dydžio. Aiškinantis aplinkybėms D.Ž. prisipažino, kad tą dieną žvejyba jam klostėsi sėkmingai ir apimtas azarto vyras sugavo 6 lydekas. Už šį pažeidimą piliečiui surašytas administracinio nusižengimo protokolas (ANK 291 str 1d.), taip pat paskaičiuota 435 eurų žala gamtai.

Aplinkosaugininkai primena, kad pagal mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisykles vienos žvejybos metu leidžiama sugauti 1 šamą, ne daugiau kaip 2 vienetus salačių, ūsorių, 3 vienetus lydekų, sterkų, ungurių, margųjų upėtakių, kiršlių, ne daugiau kaip 5 vienetus vėgėlių, šapalų, meknių (bendras šiame punkte nurodytų žuvų kiekis negali viršyti 5 vienetų), ne daugiau kaip 50 vienetų vėžių (išskyrus rainuotuosius ir žymėtuosius vėžius, kurių sugavimo kiekis ir dydis neribojamas). Vienos žvejybos metu sugautų, šiame punkte nenurodytų leidžiamų gaudyti, žuvų bendras svoris negali viršyti 5 kg, o Kuršių mariose – 7 kg, neskaitant stintų, kurių leidžiamas sugauti kiekis neribojamas, paskutinės sugautos žuvies svorio ir išskyrus atvejus, kai vienos žuvies svoris didesnis už šiame punkte nustatytą normą.

Kiekvienas asmuo, užsiimantis mėgėjų žvejyba, savo sugautą laimikį privalo laikyti atskirai nuo kitų asmenų laimikio, į laimikį neįskaitomos žuvys, įrašytos į Invazinių Lietuvoje organizmų rūšių sąrašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2004 m. rugpjūčio 16 d. įsakymu Nr. D1-433 „Dėl Invazinių Lietuvoje organizmų rūšių sąrašo patvirtinimo ir dėl kai kurių aplinkos ministro įsakymų pripažinimo netekusiais galios“, ir žuvys, kurios sugautos gyvybingos nedelsiant paleidžiamos atgal į vandens telkinį. Žuvys, laikomos tinklelyje ar kitais būdais apribojant jų laisvą judėjimą vandens telkinyje, įskaitomos į laimikį. Už visas laimikyje esančias žuvis, sugautas pažeidžiant mėgėjų žvejybą reglamentuojančius teisės aktus, nepriklausomai nuo jų gyvybingumo, skaičiuojama padaryta žuvų ištekliams žala.