Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Transporto priemonių tvarkytojai vis dar nepaiso aplinkosauginių reikalavimų

2017-11-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros pareigūnai ir toliau tikrina transporto priemones prižiūrinčius ir tvarkančius asmenis bei įmones. Patikrinus 25 fizinius ir juridinius asmenis nustatyta daugiau kaip 20 aplinkosauginių pažeidimų. Atsakingiems asmenims surašyti protokolai ir bus skirtos administracinės nuobaudos.

Pasibaigus akcijai „Garažiukas“ Šiaulių aplinkosaugininkai ir toliau vykdo aplinkosauginių reikalavimų laikymosi kontrolės reidus Šiaulių miesto bei rajono teritorijoje. Pastarosiomis dienomis buvo patikrinti 22 fiziniai bei 3 juridiniai asmenys vykdantys transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą.

Nustatyti 6 asmenys, kurie vykdė senų eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) demontavimo veiklą. Šią veiklą vykdantys asmenys turi turėti taršos leidimus ir laikyti kitų aplinkosauginių reikalavimų. Deja nė vienas iš tikrintų asmenų tokio leidimo neturėjo.

Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 235 str. 4d.) už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymas, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.

Aplinkosaugininkai ENTP ardymo veiklą vykdžiusiems asmenims ne tik surašė protokolus bet ir teikė privalomuosius nurodymus nutraukti veiklą ir perduoti ENTP ardymo metu susidariusias atliekas atliekų tvarkytojams ir tai liudijančius dokumentus pateikti Šiaulių agentūrai.

Fiziniai ir juridiniai asmenys tvarkantys transporto priemones taip pat neretai aplaidžiai tvarko atliekas. Šių patikrinimu metu nustatyti 9 asmenys, kurie nevedė atliekų susidarymo apskaitos. Taip pat nustatyta po vieną atvejį kuomet nepavojingos atliekos buvo nerūšiuojamos, netinkamai laikomos. O vienas asmuo nepavojingas atliekas tiesiog degino, patalpų šildymui įrengtame katile.

Nedžiugina padėtis ir servizuose. Buvo patikrinti 3 juridiniai asmenys teikiantis transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto paslaugas. Visi jie nevedė atliekų susidarymo apskaitos. Taip pat vienoje iš tikrintų įmonių nustatyta, kad pavojingų atliekų saugojimo talpos nėra paženklintos pavojingų atliekų ženklinimo etiketėmis. Visiems atsakingiems asmenims surašyti protokolai ir taikytos administracinės nuobaudos.