Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Įžuvinti Radviliškio ir Mažeikių rajonų vandens tvenkiniai

2017-11-15

Baigiantis rudeniui, baigiasi ir rudeniniai įžuvinimai. Dar suskubta įžuvinti Mažeikių rajono, Šerkšnėnų tvenkinį ir Radviliškio rajono, Vaitiekūnų tvenkinį. Vienas praturtintas karosais, kitas šamais.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, šią savaitę, dalyvavo įžuvinant Mažeikių ir Radviliškio rajonų išnuomotus vandens telkinius. Mažeikių rajono medžiotojų ir žvejų draugija vykdydama žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą į nuomojamą Šerkšnėnų tvenkinį paleido 360 paaugintų karosų. Žuvis užaugino UAB „Arvydai“. Paleistų žuvų bendras svoris net 160 kilogramų.

Karosai itin paplitę Lietuvos gėlo vandens telkiniuose. Jie pakantūs deguonies trūkumui ir puikiai išgyveną užšąlančiuose vandens telkiniuose. Žvejojant šias žuvis dydžio ir kiekio apribojimo nėra. Vienos žvejybos metu galima sugauti iki 5 kilogramų šių žuvų. Tiesa, geromis sąlygomis karosai gali užaugti iki 40 cm ilgio ir iki 3,5 kg svorio.

Radviliškio rajono, Vaitiekūnų tvenkinys praturtintas paaugintais šamais. Žvejų mėgėjų asociacijos „Rivida“, vykdydama žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą, į nuomojamą Vaitiekūnų tvenkinį paleido 300 šamukų.

Tiesa žvejams teks apsišarvuoti kantrybe, kol šios žuvys paaugs. Mat šamus galima žvejoti ne mažesnius kaip 75 centimetrų dydžio ir vienos žvejybos metu galima pagauti ne daugiau kaip vieną žuvį. Pagavus daugiau ar mažesnius nei numatyta šamus, žvejui grėstu ne tik administracinė atsakomybė (ANK 291 str.) bet ir tektų atlyginti nemenką žalą gamtai – 290 eurų už kiekvieną žuvį.