Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Sulaikyti lašišas gaudę brakonieriai

2017-10-30

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, vykdydami akcija „Lašiša“, sulaikė du brakonierius. Spiningais lašišas Kražantės upėje gaudžiusiems vyrams gresia baudos iki 550 eurų.

Šiuo metu neršia lašišinės žuvys ir gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vykdydami akciją „Lašiša“ tikrina nerštavietes. Penktadienį ŠRAAD pareigūnai reidą vykdė Kelmės rajone ir tikrino Kražantės bei Dubysos upių pakrantes. Netoli Paverpenio kaimo inspektoriai pastebėjo du vyrus, kurie žvejojo spiningais. Vienas vyrų net buvo įsilipęs į medį, kad geriau matytų, kur plaukia lašišos.

Sulaikytas vietos gyventojas J.K. (1958 m.) ir į svečius iš Vilniaus atvykęs G.G. (1970 m.) pareigūnus tikino, kad nežvejojo. Vilnietis sakė tik atvykęs pasivaikščioti paupiu. Na, o konfiskuotos meškerės tikriausiai jiems buvo reikalingos pasiremti. Deja gudruoliams nepavyks išsisukti. Pareigūnai matė, kaip vyrai žvejojo.

Šioje Kražantės upės atkarpoje, neršiant lašišoms, žvejyba yra draudžiama, tad J.K. ir G.G. surašyti protokolai. Administracinių nusižengimų kodeksas už limituotos lašišų, šlakių, margųjų upėtakių ir kiršlių žvejybos reguliavimo priemonių ir sąlygų pažeidimą numato baudą nuo 250 iki 550 eurų ir žvejybos įrankių konfiskavimą.