Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Įžuvintas Lygudų tvenkinys

2017-10-27

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai dalyvavo įžuvinant Šiaulių rajono Ligudų tvenkinį. Žvejų klubas „Lygudai“ į nuomojamą vandens telkinį paleido 800 karosų ir tiek pat linų.

Siekdami savo nuomojamą vandens tvenkinį padaryti kuo patrauklesniu Žvejų klubas „Lygudai“ jį praturtino lynai ir karosais. Paleista 800 dvimečių ir vienmečių karosų ir 800 dvimečių ir įvairaus amžiaus lynų.    

Šiaulių rajone, netoli Gruzdžių, nusidriekęs tvenkinys puikiai žinomas ne tik rajono net ir Šiaulių miesto žvejams mėgėjams, mėgstantiems žvejoti lynus. Lygudų tvenkinys jau eilę metų įžuvinamas lynais ir karosais. Pernai šis tvenkinys taip pat buvo įžuvintas karosais ir lynais. Jų paleista taip pat po 800.  

Aplinkosaugininkai žvejams primena, kad sugautas lynas turi būti nemažesnis kaip 25 centimetrų ir vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 5 kilogramus žuvies. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis taip pat gresia bauda (ANK 291 str. 1d.)  ir taip pat skaičiuojama gamtai padarytą žalą, už kiekvieną lyną tektų sumokėti po 60 eurų. Žvejojant karosus dydžio apribojimo nėra. Vienos žvejybos metu galima sugauti iki 5 kilogramų šių ir kitų žuvų. Tiesa, geromis sąlygomis, karosai gali užaugti iki 40 cm ilgio ir iki 3,5 kg svorio.