Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Įžuvintas didžiausias Šiaulių apskrities ežeras

2017-10-25

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai dalyvavo įžuvinant didžiausią Šiaulių apskrities ežerą - Rėkyvą. Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija nuomojamą vandens telkinį paleido plėšria žuvimi. Į Rėkyvos ežerą paleista beveik 6000 paaugintų lydekų.  

Tęsdami rudeninius vandens tvenkinių įžuvinimus plėšriomis žuvimis Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugija pagal žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą į nuomoją, vieną didžiausių Lietuvos ir patį didžiausią Šiaulių apskrities ežerą paleido 5900 lydekų. Įžuvinant Rėkyvos ežerą dalyvavo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai.   

Pernai Rėkyvos ežeras taip pat buvo praturtintas lydekomis. Jų buvo paleista lygei tiek pat – 5900.

Vandens telkinius stengiama įžuvintį ne tik žvejų mėgstamomis bet ir vertingomis žuvimis, ypač plėšriomis, tokiomis kaip lydekos. Jos ne tik smagus žvejo laimikis bet ir vandens telkinius valo nuo pertekliaus smulkių žuvų. Lydekos beveik visuomet alkanos. Didžiąją jų maisto raciono dalį sudaro karšiai, kuojos, raudės. Neatsisako varlių, smulkių vandens žinduolių. Metro ilgio, 10 ir daugiau kg sveriančios lydekos nėra retenybė, tačiau dažniausiai sugaunamos iki 2,5 kg svorio ir iki 60 cm ilgio lydekos.

Lydekas draudžiama imti jei jų dydis yra mažesnis nei 45 cm. Taip pat vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 3 lydekas. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis, žvejams gresia bauda (ANK 291 str. 1d.). Be to tektų atlyginti gamtai padarytą žalą, už kiekvieną žuvį sumokėti po 145 eurus.