Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių aplinkosaugininkai siekia užkirsti kelią nelegaliems atliekų pervežimams

2017-10-18

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai organizuoja jungtinius patikrinimus, kurių metu tikrina atliekas pervežantį transportą. Taip siekiama užkirsti kelią pažeidimams ir nelegaliems atliekų vežimams bei stiprinama nelegalių atliekų vežimų prevencija. Aplinkosaugininkams talkina Valstybinės kelių transporto inspekcijos, Valstybės sienos apsaugos tarnybos ir Klaipėdos teritorinės muitinės pareigūnai. Vakar patikrinus daugiau kaip 40 krovinius vežančių automobilių nustatyti aplinkosauginiai pažeidimai.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Mokesčių ir atliekų kontrolės skyriaus pareigūnai, kartu su Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijos inspektoriais vakar surengė jungtinį patikrinimą Joniškio rajone, kelyje Šiauliai – Ryga. Siekiant užtikrinti, kad tarpvalstybiniai atliekų vežimai atitiktų nustatytą teisinį reglamentavimą, užkirsti kelią pažeidimams ir nelegaliems atliekų vežimams, stiprinti nelegalių atliekų vežimų prevenciją buvo tikrinamas krovininis transportas.

Atliekant jungtinį patikrinimą sustabdyta ir patikrinta daugiau nei 40 krovininių transporto priemonių. Tikrinta, kur ir kokie kroviniai vežami. Iš visos aibės patikrintų automobilių ir krovinių buvo nustatyti du vežantys popieriaus ir kartono pakuočių atliekas iš Latvijos Respublikos į Lietuvą. Pareigūnai patikrino atliekų vežėjų krovinių informacinius dokumentus (ANEX VII priedas) kartu su CMR dokumentais (vežimo dokumentas, paruoštas pagal Tarptautinio krovinių vežimo keliais sutarties konvenciją). Koviniai buvo sveriami, siekiant įsitikinti ir patvirtinti ar atliekų vežamas faktinis kiekis sutampa su atliekų kiekiu nurodytu dokumentuose. Tikrinant atliekų krovinius,  nustatyti atliekų importo į Lietuvos Respubliką reikalavimų pažeidimai.

Už atliekų įvežimo ar importo į Lietuvos Respubliką reikalavimų pažeidimą ir už Lietuvos Respubilikos aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimus atsakingiems asmenims bus surašyti protokolai ir skirtos nuobaudos. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 251 str.) už pažeidimus numato baudą nuo 30 iki 3000 eurų. Už Lietuvos Respubilikos aplinkos apsaugos įstatymo pažeidimą (87 str.) numatyta nuo 600 iki 1200 eurų bauda.

Tai jau ne pirmas panašus jungtinis patikrinimas, kurį šiemet surengė ŠRAAD Mokesčių ir atliekų kontrolės skyriaus pareigūnės. Įgyvendinant „Atliekų tarpvalstybinių vežimų 2017-2019 metų patikrinimo planą“ atliekų tarpvalstybinių vežimų jungtiniai patikrinimai ir toliau bus vykdomi.