Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Prasidėjo varyminės medžioklės ir vilkų medžiojimo sezonas

2017-10-16

Nuo spalio 15-osios dienos leidžiama medžioti žvėris juos varant, kitaip tariant prasideda varyminės medžioklės. Nuo tos pačios dienos Lietuvoje prasidėjo 2017 – 2018 metų vilkų medžiokis sezonas. Aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymų šį sezoną, kaip ir praėjusį, leista sumedžioti 60 vilkų.

Varyminė medžioklė tai - medžioklės paveldas, tradicija, suteikianti medžioklei daug žavesio. Varyminės medžioklės metu į miškus išeina dešimtys varovų su šunimis. Jie šukuoja mišką ir gena žvėris į palaukę, kur išsirikiavę su šautuvais jų jau laukia medžiotojai. Tokiu būdu medžiojama buvo dar nuo senų senovės.

Šiais laikais tikimasi, kad medžioklės varant padės reguliuoti šernų gausą. Juos medžioti dabar leidžiama visus metus, tačiau ne visi medžioklės būdai – tykojimas, sėlinimas, laukimas bokšteliuose – būna pakankamai efektyvūs. Varyminės medžioklės metu neretai medžiotoju grobiu tampa ir raguočiai. Medžiojant raguočius medžiotojai turi turėti licencijas.

Šiaulių regione šiemet išduotos 694 licencijos tauriesiems elniams ir 1736 jų patelės bei jaunikliams sumedžioti. Taip pat Šiaulių regiono medžiotojai gali nušauti 178 briedžius ir 297 jų pateles bei jauniklius, 29 danielius ir 54 jų pateles bei jauniklius. Be to galima sumedžioti 4286 stirnas ir jų jauniklius. Stirnos patinų medžioklė jau baigėsi.

Varyminės medžioklės ne tik pačios azartiškiausios ir daugiausiai medžiotojų suburiančios bet ir pačios pavojingiausios. Nors medžiotojas yra privalu užtikrinti saugia medžioklę, tačiau pasitaiko tokių atvejų kuomet nukenčia patys medžiotojai. Pernai Šiaulių regione įvyko trys nelaimės, viena jų net baigėsi medžiotojo mirtimi.

Prasidėjus Varyminėms medžioklėms Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, pradeda vykdyti akciją „Medžiok saugiai". Akcijos tikslas užtikrinti saugaus elgesio medžioklėje reikalavimų laikymąsi ir sumažinti neteisėtą medžiojamų gyvūnų išteklių naudojimą.

Akcijos metu tikrinama ar laikomasi medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių nuostatų: ar teisingai pildomi ir išduodami galiojantys medžioklės lapai. Ar medžioklės vadovai užtikrina jiems pavestas pareigas. Ar turima licencijų medžiojamiesiems gyvūnams bei užtikrinamas tinkamas licencijų naudojimas. Taip pat bus tikrinami visų medžiotojų bilietai, ar yra specialios žymos apie saugaus elgesio medžioklėje žinių ir praktinių medžiojimo įgūdžių patikrinimus, galiojantys leidimai ginklams, tinkama apranga.

Medžiotojai buvo tikrinami jau ir šį savaitgalį. Pažeidimų nenustatyta.

Spalio 15 d. prasidėjo ir vilkų medžiojimo sezonas. Aplinkos ministro Kęstučio Navicko įsakymų 2017 – 2018 metų sezoną, kaip ir praėjusį, leista sumedžioti 60 vilkų. Jis truks iki balandžio 1 d. Jeigu sezonui skirtas vilkų sumedžiojimo limitas bus išnaudotas anksčiau, sezonas aplinkos ministro įsakymu bus nutrauktas.

Praėjusį sezoną Šiaulių regione buvo sumedžiota 11 vilkų. Po vieną vilką nušauta Šiaulių bei Plungės rajonuose, du vilkai Radviliškio rajone, trys Mažeikių rajone. Daugiausiai vilkų – keturi sumedžioti Kelmės rajone.