Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Akcija „Garažiukas“ prasidėjo su trenksmu

2017-10-06

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas (ŠRAAD) pradėjo akciją „Garažiukas“. Pirmą dieną atlikti patikrinimai šokiravo. Nustatyta 40 pažeidimų, surašyta 13 privalomų nurodymų.

ŠRAAD agentūros pradėjo kasmetinę akciją „Garažiukas“. Buvo tikrinamos automobilius tvarkančios įmonės ir asmenys. Per vieną dieną patikrinti 66 fiziniai ir juridiniai asmenys, nustatyta 40 pažeidimų. Daugiausiai pažeidimų nustatyta Šiaulių bei Telšių miestuose ir rajonuose – po 10. Mažeikių mieste ir rajone – 7, Plungės - 6, Kelmės, Joniškio, Pakruojo - po 2, Radviliškio rajone – 1.

Daugiausiai pažeidimų nustatyta atliekų tvarkymo srityje. Nevykdoma atliekų apskaita, atliekos nepriduodamos atliekų tvarkytojams, nerūšiuojamos. Pasitaikė ir tokių atvejų, kuomet pavojingos atliekos buvo tiesiog metamos į komunalinių atliekų konteinerius. Atsakingiems asmenims surašyti protokolai ir bus skirtos baudos. Už netinkamą atliekų tvarkymą, apskaitos nevykdymą administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 247 str.) fiziniams ir juridiniams asmenims numato baudas nuo 90 iki 440 eurų.

Šiaulių regiono gyventojai neatsisako ir nelegalaus eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ardymo. Patikrinimų metu nustatyti 5 atvejai (Šiaulių mieste ir Telšių rajone po 2 ir 1 Kelmės rajone) kuomet automobiliai buvo ardomi neteisėtai. Šią veiklą vykdantys asmenys turi turėti taršos leidimus. Nei vienas iš automobilius ardančių asmenų ar įmonių tokio leidimo neturėjo. Visais 5 atvejais surašyti protokolai ir bus taikomos administracinės nuobaudos. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 235 str. 4d.) už ūkinės ar kitokios veiklos vykdymas, objektų naudojimą neturint Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos įstatyme ar kituose aplinkos apsaugą ar gamtos išteklių naudojimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nustatyto leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.

Taip pat visiems neteisėtai ENTP ardantiems asmenims įteikti privalomi nurodymai nutraukti neteisėtą veiklą ir susidariusias atliekas priduoti atliekų tvarkytojams.

Mažeikių rajone vykdant patikrinimus aptiktas draudžiamas žvejybos įrankis – tinklas. ŠRAAD Mažeikių rajono agentūros darbuotojai vykdydami akciją apsilankė vieno mažeikiškio sodyboje, kur buvo apstu įvairių šiukšlių, tarp jų ir automobilių dalių. Apžiūrinėdami sodybą aplinkosaugininkai, tarp įvairių daiktų rado ir nežymėtą žvejybinį tinklą. Piliečiui P.N. surašyti du protokolai, vienas už netinkamą atliekų tvarkymą kitas už ne nemėgėjiškos žvejybos įrankio laikymą (ANK 291 str. 6d.). Už neteisėtą žvejybos įrankio laikymą mažeikiškiui gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų.