Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Bus vykdoma aplinkosauginė akcija ,,Garažiukas“

2017-09-27

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas informuoja, kad nuo šių metų spalio 3 d. iki lapkričio 4 d. bus vykdoma aplinkosauginė akcija ,,Garažiukas“. Akcijos metu aplinkosaugininkai tikrins mažus autotransporto techninę priežiūrą, ardymą ar panašią veiklą vykdančius subjektus (garažuose ar kitose vietose).

Akcijos metu bus vertinama ar veikla vykdoma nepažeidžiant aplinkosauginių reikalavimų t.y., bus siekiama užtikrinti tinkamą atliekų / nuotekų tvarkymą autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje, sumažinti aplinkos teršimą transporto priemonių atliekomis, kitais teršalais.

Primename, kad eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkymo (demontavimo) darbus atlikti gali tik turintys Aplinkos apsaugos agentūros prie aplinkos ministerijos išduotą Taršos leidimą ir pavojingų atliekų tvarkymo licenciją.

Administracinių nusižengimų kodekso 235 str. 4 d. numato, kad Ūkinės ar kitokios veiklos vykdymas, objektų naudojimas neturint taršos leidimo, kai tai numatyta įstatymuose ar kituose teisės aktuose, arba nesilaikant šio leidimo sąlygose nustatytų reikalavimų – užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams  – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.

Apie neteisėtai ardomos senus eksploatuoti netinkančius automobilius ar kitus daromus aplinkosauginius pažeidimus gyventojai gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.