Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Mažeikių rajone Plinkšių ežeras praturtintas starkiais

2017-09-22

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros darbuotojai šią savaitę dalyvavo įžuvinant Plinkšių ežerą. Šis vandens telkinys praturtintas vertinga žuvimi. Nuomininkas – Mažeikių rajono medžiotojų ir žvejų draugiją, į ežerą paleido 2000 starkių.

Vykdant žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, Mažeikių rajono medžiotojų ir žvejų draugiją organizavo nuomojamo Plinkšių ežero įžuvinimą. Į Žemaitijos ir visų Lietuvos žvejų mėgstamą vandens telkinį, dalyvaujant aplinkosaugininkams, paleista 2000 paaugintų šiųmečių starkių.

Žvejų vertinama ešerinių šeimos žuvis – starkis, dar vadinamas sterkas, Lietuvos gėlo vandens telkiniuose buvo įveistas dirbtinai ir sutinkamas dar ne visur. Jų sužvejoti galima daugiau nei pusšimtyje Lietuvos ežerų ir tvenkinių. Sterkai mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Neršia ant vandens augalų, žvirgžduoto dugno. Savo kilimo vietose, Eurazijos gėlo vandens telkiniuose, sterkiai užauga iki 1,5 m ilgio ir 20 kg svorio. Pas mus sterkai užauga nuo 35 iki 55 cm ilgio ir gali sverti iki 2,5 kg.

Aplinkosaugininkai primena, kad sugautus sterkus arba starkius draudžiama imti jei jų dydis yra mažesnis nei 45 cm. Taip pat vienos žvejybos metu galima sugauti nedaugiau kaip 3 sterkus. Sugavus daugiau arba mažesnes nei leistina žuvis, žvejams gresia bauda (ANK 291 str. 1d.), be to teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Už mažesnį nei leistiną ar už ketvirtą sterką tektų sumokėti po 160 eurų.

Šiemet Plinkšių ežeras ne pirmą kartą praturtinamas vertinga žuvimi. Pavasarį Mažeikių rajono medžiotojų ir žvejų draugiją į šį išsinuomotą vandens telkinį paleido 19 tūkstančių lydekaičių ir 280 šamukų.