Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Nuotekų dumblu užterštas Vieštovės upelis

2017-09-11

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Plungės rajono agentūrai pranešta, kad į Vieštovės upelį, Juodeikių kaime, Nausodžio seniūnijoje iš laukų teka dumblas. Nedelsiant buvo imtasi priemonių taršalų tekėjimo sustabdymui, pradėti upelio valymo darbai. Imami vandens mėginiai ir stebima ar tarša neplinta.

 

Praėjusią savaitę ŠRAAD Plungės rajono agentūrai buvo pranešta, kad teršiamas Vieštovės upelis. Pareigūnai tuoj pat nuvyko į Nausodžio seniūnijos, Juodeikių kaimą. Paaiškėjo, kad prieš savaitę buvo vykdytas laukų tręšimas Plungės miesto nuotekų valymo įrenginių dumblu. Šeštadienį ir sekmadienį laukai buvo apariami, bet darbai nebuvo baigti. Stipriai palijus, dalis dumblo iš lauko pateko į Vieštovės upelį ir jį užteršė.

 

Nustačius Vieštovės upelio užteršimo faktą, nedelsiant apie įvykį informuotas dumblo tiekėjas - UAB „Plungės vandenys“, dumblo vežėjas - UAB „Plungės lagūna“ bei lauko savininkas - ūkininkas G.B.. Ūkininkas upelio pralaidoje ir į jį įtekančiame melioracijos griovyje įrengė šiaudų užtvaras ir aparė lauko pakraščius, kad dumblas daugiau nebetekėtų į upelį. UAB „Plungės lagūna“ organizavo upelio valymo darbus. Užterštas vanduo buvo pumpuojamas ant laukų, o į upelį patekęs dumblas iškasamas ir išvežamas.

 

ŠRAAD valstybinės analitinės kontrolės skyriaus specialistai ima Vieštovės upelio ir Minijos upės vandens mėginius ir stebi ar taršalai neplinta. Praėjusio penktadienio tyrimai rodo, kad Minijos vandens kokybė atitinka visas normas. Taip pat vandens kokybė gerėja ir Vieštovės upelyje.  

 

Aplinkosaugininkai aiškinsis, kas atsakingas dėl upelio užteršimo, ar UAB „Plungės vandenys“ laikėsi sudaryto trešimo plano, ar UAB „Plungės lagūna“ neviršijo leistinų išvežti dumblo kiekių. Taip pat atsakomybė guls ir ant ūkininko pečių, kuris neaparė laukų.