Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Mažeikių rajone sulaikytas brakonieriaujantis tvenkinio nuomotojas

2017-09-05

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos pareigūnai Mažeikių rajone sulaikė, tinklais žvejojančius du vyrus. Kaip paaiškėjo, vienas jų tvenkinio nuomotojas. Vyro laukia rimti ne malonumai – bauda, valties ir tinklų konfiskavimas, taip pat teks atlyginti žalą gamtai. Be to bus sprendžiamas klausimas dėl tvenkinio nuomos.

Vakar popietę Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių agentūrai buvo pranešta, kad Čekų kaime, Mažeikių rajone, Svirkančių tvenkinyje yra žvejojama su tinklais. Agentūros darbuotojai ir gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai nedelsiant nuvyko prie tvenkinio ir surengė pasalą.

Aplinkosaugininkams ilgai tykoti nereikėjo. Po 16 valandos, tvenkiniui ištuštėjus, valtimi išsiyrė du vyrai. Pareigūnai nuo kranto fiksavo, kaip šiedu traukia tinklus. Nieko blogo nesitikintys brakonieriai buvo sulaikyti, net nespėję išsilaipinti. Valtyje buvo du tinklai ir vienas nemažas karšis.

Kaip paaiškėjo brakonieriavo ne kas kitas, o tvenkinio nuomotojas A.V. (1950 m. 12 mėn.) ir jo draugas E.R. (1951m.). Abiem vyrams, už mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimą, padarytą panaudojant draudžiamus žvejybos įrankius, surašyti protokolai (ANK 291 str. 4d.). Jiems gresia baudos iki 300 eurų. Taip pat bus konfiskuota valtis ir tinklai.

Brakonierių laimikis gan menkas, tik vienas karšis. Tačiau ir už jį vyrai turės sumokėti gamtai padarytą žalą - 60 eurų.

Tvenkinio nuomotojas, kuris turėtų rūpintis tvenkinių ir jį turtinti žuvimi, elgėsi apgailėtinai ir nedorai. Apie tokį A.V. elgesį bus informuota, tvenkinį jam išnuomojusi, aplinkos apsaugos agentūra, kuri ir spręs ką toliau daryti su nuomos sutartimi.   


Priedai: