Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje išsiliejo kuras

2017-09-04

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui pranešta, kad Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazėje, dėl techninio gedimo išsiliejo aviacinis kuras. Aplinkosaugininkai nustatė, kad užteršta 100 kvadratinių metrų teritorija. Kariškiai įpareigoti viską sutvarkyti ir užterštą gruntą priduoti atliekų tvarkytojams.

Praėjusios savaitės pabaigoje Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas (ŠRAAD) gavo  Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų aviacijos bazės pranešimą, kad įvykus įrangos gedimui, kuro bazėje per alsuoklį į aplinką išsiliejo aviacinis kuras. ŠRAAD kontrolės organizavimo skyriaus specialistai nedelsiant nuvyko įvertinti užterštumo masto. Nustatyta, kad į aplinką išsiliejo daugiau kaip dvi tonos kuro. Aviacinis kuras užliejo 100 kvadratinių metrų žolinės augmenijos.

Aplinkosaugininkai kariškiams įteikė privalomąjį nurodymą iki spalio 28 dienos sutvarkyti užterštą teritoriją. Teršalai turi būti surinkti, o užterštas gruntas iškastas ir priduotas atliekų tvarkytojams. Apie užterštos teritorijos sutvarkymą ir grunto pridavimą, Karinių oro pajėgų aviacijos bazė raštu turi informuoti Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentą.

Kariškiai jau paruošė užterštos teritorijos sutvarkymo planą ir pradėjo avarijos likvidavimo darbus. Karinių oro pajėgų aviacijos bazė savo jėgomis kasa užterštą gruntą, kuris bus priduotas išvalymui.