Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Mažeikių ir Akmenės rajonuose vykdyta specialioji žvejyba

2017-08-30

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūra tikrino kaip vykdoma specialioji žvejyba Ventos Višetė, Šerkšnės ir Lūšės upėse. Vykdydami mokslinius tyrimus specialiąją žvejybą organizavo Gamtos tyrimų centro Ekologijos instituto specialistai.   

Vykdydami Aplinkos apsaugos agentūros pavestą pavienių žuvų monitoringą ir Gamtos tyrimų centro mokslinių tyrimų programas mokslininkai organizavo specialiąją žvejybą Žemaitijos upėse. Naudodami specialų elektrinį žvejybos prietaisą mokslininkai gaudė pavienes žuvis. Žuvys buvo skaičiuojamos, rusiuojamos, sveriamos bei matuojamos. Taip pat buvo paimami žuvų žvynų mėginiai tyrimams.

Specialioji žvejyba buvo vykdoma Mažeikių rajone, Ventos Višetė, Šerkšnės ir Lūšės upėse bei Akmenės rajone Ventos upėje. Mažeikių rajono agentūros pareigūnai atliko patikrinimus ir konstatavo, kad specialioji žvejyba vykdyta sklandžiai ir laikantis galiojančių reikalavimų.

Vykdant specialiąją žvejybą žuvivaisos tikslais arba naudojant elektros žvejybos aparatą yra privaloma pastatyti informacinius stendus. Priešingu atveju, gamtai neabejingi piliečiai turėtų pranešti apie galimą brakonieriavimą bendruoju pagalbos telefonu 112.