Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkams perduotas sužeistas paukštis

2017-08-29

Kelmės rajono gyventojai kreipėsi į Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Kelmės rajono agentūrą ir perdavė sužalotą vištvanagi. Aplinkosaugininkai paukštį pervežė į Šiaulius.

Vakar ryte į ŠRAAD Kelmės agentūrą kreipėsi Mickių kaimo, Kelmės apylinkės seniūnijos, gyventojai ir pranešė, kad rado sužeistą paukštį. Pasak gyventojų, jie kelias dienas stebėjo netoli pamiškės, palaukėje, apsistojusį paukštį. Matydami, kad jis nepaskrenda, o tik tupinėja ir su kiekviena diena silpsta, nutarė kreiptis pagalbos.

Sugautą vištvanagį aplinkosaugininkai pervežė į Šiaulius, į jaunųjų gamtininkų centrą. Paukštį apžiūrės gydytojas ir jis bus perduotas gyvūnų globėjų asociacijai, arba liks jaunųjų gamtininkų centre, kol pasveik ir sustiprės. Vėliau paukštis bus gražintas į laisvę.

Aplinkosaugininkai primena, kad savavališkai gyvūną iš gamtos paėmusiam žmogui gresia atsakomybė ir finansiniai nemalonumui. Visi neteisėtai paimti gyvūnai gali būti konfiskuoti, o jeigu gyvūnas, dėl jį paėmusio žmogaus kaltės, kristų, bus skaičiuojama gamtai padaryta žala. Už sunaikintą briedžio jauniklį, tektų sumokėti 3340 Eur, stirnos ar vilko jauniklį – po 956 Eur, už pilkojo kiškio jauniklį – 318 Eur. Be to už neteisėtą gyvūnų paėmimą gresia administracinė atsakomybė. Priklausomai nuo to, iš kur buvo gyvūnas paimtas ir ar buvo padaryta žala gamtai, bauda gali siekti iki 300 eurų.