Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Ūkininkai nepaiso draudimo laikyti šernakiaules ir šernus

2017-08-24

Nepaisant to, kad Lietuvoje daugiau kaip metus siaučia afrikinis kiaulių maras, ūkininkai į Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymą draudžianti laikyti šernus ir šernakiaules žiūri atsainiai. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas (ŠRAAD) sulaukia skundų dėl draudžiamų gyvūnų laikymo, kurie pasitvirtina. Trims Šiaulių regiono gyventojams surašyti protokolai bei teikti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos privalomieji nurodymai gyvūnus sunaikinti.

ŠRAAD Radviliškio rajono agentūra gavo skundą, kad Radviliškio rajone, Aukštelkų seniūnijoje ūkininkas laiko šernus. Aplinkosaugininkai kartu su Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnais apsilankė V.K. (1966 m.) ūkyje ir rado, tvarte laikomas, tris šernakiaules. Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymo „Dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijos ir kiaulių laikymo vietose“ (2016 m. kovo 30d. Nr B1-265) nepaisančiam ūkininkui bus surašytas protokolas ir skirta bauda. O taip pat ūkininkui įteiktas privalomas nurodymas sunaikinti gyvūnus.

Tai ne pirmas panašus atvejis Šiaulių regione šiemet. Balandžio mėnesį Joniškio rajone, Skaistgirio seniūnijoje, apsilankę gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, A.P. (1963 m.) fermoje rado net 16 šernakiaulių, laikomų aptvare. Vyrui taip pat buvo surašytas protokolas ir teiktas privalomas nurodymas sunaikinti gyvūnus.

Birželio mėnesį ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai Šiaulių rajone, V.M. (1984 m.) sodyboje, rado aptvare laikomus 7 šernus. Vyras turėjo gyvūnų įsigijimo dokumentus, tačiau neturėjo leidimo laikyti nelaisvėje laukinius gyvūnus. Be to nepaisė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymo. Vyrui surašytas protokolas (ANK 303 str. 1d.), o surinkta medžiaga perduota Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Draudimas laikyti šernus ir šernakiaules yra svarbi prevencinė priemonė afrikinio kiaulių maro plitimui stabdyti ir jo nepaisantys ūkininkai elgiasi mažu mažiausiai neatsakingai. Vien praėjusią savaitę Lietuvos ūkiuose užregistruoti trys susirgimo afrikiniu kiaulių maru atvejai.