Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Bus tikrinamos ataskaitų nepateikusios įmonės

2017-07-28

Įmonės, kurios importuoja, eksploatuoja, surenka ir tvarko įrenginius su fluorintomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, ozono sluoksnį ardančiomis medžiagomis kasmet, iki kovo 1 dienos, Aplinkos apsaugos agentūrai privalo pateikti ataskaitas. Taip pat šie įrenginiai turi būti atitinkamai prižiūrimi bei ženklinami. Nepaisant nemažų baudų, šios prievolės ir reikalavimų paiso ne visi.

Aplinkosaugininkai ūkio subjektams nuolat primena apie jų prievoles ir pareigas, tačiau jų paiso toli gražu ne visi. Tad šiemet Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ims tikrinti įmones kurios nepateikė metinių ataskaitų.

Į pareigūnų akiratį pateks įmonės turinčios šilumos siurblius, šaldymo, oro kondicionavimo, gaisro gesinimo, aukštos įtampos skirstymo įrenginius ir kitą įrangą, su fluorintomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis. Tai liečia ir ūkio subjektus turinčius bei naudojančius sunkvežimius ir priekabas su šaldymo įranga, kurioje yra fluorintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Taip pat bus tikrinamos įmonės montuojančios bei atliekančios šios įrangos remontą ir priežiūrą.

Aplinkosaugininkams tikrinant įmones ir nustačius, kad įrenginiai netinkamai prižiūrimi, neženklinami, o taip pat nebuvo pateiktos ataskaitos, įmonių atsakingiems asmenims grės nemenkos baudos. Naujasis administracinių nusižengimų kodeksas už įrangos, su fluorintomis šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis nepriežiūrą ir kitus pažeidimus numato administracines baudas iki 300 eurų.

Tad visi nepateikę privalomų ataskaitų Aplinkos apsaugos agentūrai dar sykį raginami, kuo skubiau pateikti ataskaitas ir tinkamai pasirūpinti turima įranga.