Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių rajono gyventojo sodyboje rasta 18 neteisėtai laikytų tinklų

2017-07-13

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai bendradarbiaudami su policijos pareigūnais, vienoje Šiaulių rajono sodyboje rado neteisėtai laikomus, nežymėtus tinklus ir bučus. Iš viso rastas, ir paimtas 21 draudžiamas žvejybos įrankis. Savininkui surašytas protokolas ir gresia bauda iki 200 eurų.

Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai vakar vyko į vieno Kurtuvėnų regiono gyventojo sodybą, kur kartu su policijos pareigūnais atliko kratą. S.G. (1961 m.) sodyboje rasta draudžiamų žvejybos įrankių. Iš viso pareigūnai rado 18 neteisėtai laikomų, draudžiamų, nežymėtų žvejybinių tinklų ir tris bučus, kurių dydžiai viršijo  nustatytas leistinas normas.

S.G. aplinkosaugininkai surašė protokolą už mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimą (ANK 291 str. 6d.). Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės (10,2p.) draudžia ne tik naudoti bet ir gabenti bei laikyti draudžiamus žvejybos įrankius. Savo reikmėms naudojami tinklai turi būti pažymėti ir registruoti. Šiaulių rajono gyventojui už neteisėtą žvejybos įrankių laikymą gresia bauda nuo 60 iki 200 eurų. Administracinių nusižengimų kodeksas taip pat numato draudžiamų žvejybos įrankių konfiskavimą, tad tinklai ir bučai paimti.

S.G. į aplinkosaugininkų akiratį nėra pakliuvęs ir nėra baustas už žvejybos ar medžioklės taisyklių pažeidimus.