Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Telšių rajone tikrintos automobilių išmetamosios dujos

2017-06-27

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai, kartu su policijos pareigūnais rengia reidus ir tikrina transporto priemonių išmetamas dujas. Praėjusią savaitę išmetamųjų dujų matavimai atlikti Telšių rajone. Patikrinus beveik pusšimtį transporto priemonių, nustatyti septyni atvejai, kuomet anglies monoksido kiekiai, išmetamuose dujose, viršijo leistinas ribas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai jau pavasarį, kaip ir kasmet, kartu su policija pradėjo tikrinti transporto priemonių išmetamas dujas. Praėjusią savaitę transporto priemonės buvo tikrinamos Telšių rajone. Reidai organizuoti Telšių mieste Sedos ir  Luokės gatvėse, Rainių gyvenvietėje bei Nevarėnų ir Varnių miesteliuose. Per savaitę buvo patikrinti 44 automobiliai, naudojantys benziną ar dujas. Nustatyti 7 atvejai, kuomet eksploatuojamų automobilių išmetamosiose dujose, anglies monoksido kiekiai viršijo leistinas ribas.

Pagal nustatytas normas, nuo 1987 m. sausio 1 d. pagamintų automobilių anglies monoksido tūrio kiekis negali viršyti 3,5 % (iki 1986 m. gruodžio 31 d. pagamintiems automobiliams atitinkamai 4,5 %).

Netvarkingų transporto priemonių vairuotojams surašyti protokolai, su administraciniais nurodymais per penkiolika kalendorinių dienų sumokėti trisdešimties eurų baudas. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 307 str.) numato, kad transporto priemonių, ne keliais judančių mechanizmų ir įrengimų, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, eksploatavimas užtraukia baudą nuo 60 iki 300 eurų. Vairuotojui ir toliau eksploatuojančiam netvarkingą transporto priemonę už pakartotinį pažeidimą yra numatyta bauda nuo 140 iki 600 eurų.

Pažeidėjai geranoriškai pripažino dujų analizatoriaus rodmenų teisėtumą, sumokėjo baudas bei ėmėsi priemonių sureguliuoti savo automobilių variklių darbą autoservisuose, siekiant leistinų užterštumo verčių.