Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Kelmės rajone tikrintos automobilių išmetamosios dujos

2017-06-19

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai, kartu su policijos pareigūnais rengia reidus ir tikrina transporto priemonių išmetamas dujas. Praėjusią savaitę išmetamųjų dujų matavimai atlikti Kelmės rajone. Patikrinus 35 transporto priemones, nustatyti du atvejai, kuomet anglies monoksido išmetamuose dujose kiekiai viršijo leistinas ribas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, kaip ir kasmet, kartu su policija tikrinti transporto priemonių išmetamas dujas. Aplinkosaugininkai turi prietaisus kiekvienai variklio rūšiai tikrinti ir agentūros atlieka planinę tiek benzininių, tiek dyzelinių variklių išmetamų dujų kontrolę. Pagal nustatytas normas nuo 1987 m. sausio 1 d. pagamintų automobilių anglies monoksido tūrio kiekis negali viršyti 3,5 % (iki 1986 m. gruodžio 31 d. pagamintiems automobiliams atitinkamai 4,5 %).

Praėjusią savaitę reidas buvo surengtas Kelmės rajone. Buvo tikrinamos benzininių ir dujinių variklių išmetamosios dujos. Patikrinus 35 transporto priemones, buvo nustatyti du atvejai, kuomet anglies monoksido išmetamuose dujose kiekiai viršijo leistinas ribas.

Netvarkingų transporto priemonių vairuotojams surašyti protokolai, su administraciniais nurodymais per penkiolika kalendorinių dienų sumokėti trisdešimties eurų baudas. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 307 str.) numato, kad transporto priemonių, ne keliais judančių mechanizmų ir įrengimų, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, eksploatavimas užtraukia baudą nuo 60 iki 300 eurų. Vairuotojui ir toliau eksploatuojančiam netvarkingą transporto priemonę už pakartotinį pažeidimą yra numatyta bauda nuo 140 iki 600 eurų.