Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Mažeikių rajono upės praturtintos margaisiais upėtakiais

2017-06-13

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros darbuotojai jau antra savaitė iš eilės dalyvauja įžuvinant rajono upes. Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos, vadovaudamasi Žuvivaisos valstybiniuose žuvininkystės vandens telkiniuose taisyklėmis, užaugino ir į Mažeikių rajono upes paleido 10 000 margųjų upėtakių.

Mažeikių rajono upės kasmet praturtinamos lašišinėmis žuvimis. Šį kartą margaisiais upėtakiais praturtintos Šerkšnės, Viešetės, Virvyčios ir Lūšės upės. Į Šerkšnės upė paleisti 4000, į Vervyčią  - 3000, į Lūšės upę - 2000 ir Viešės upę – 1000 vienetų paaugintų upėtakių jauniklių.

Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos užaugino ir praėjusią savaitę į Šerkšnės upę paleido 4000 šlakių jauniklių.

Jau keli metai iš eilės Mažeikių rajono upės yra praturtinamos lašišinėmis žuvimis. Pernai Šerkšnės, Viešetės upės pasipildė 8000 šlakių. 2015 metais Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos ūkio ministerijos užaugino ir į Šerkšnės, Viešetės ir Lūšės upes paleido 9000 šlakių jauniklių bei 7000 margųjų upėtakių jauniklių. 2014 metais į Viešetės, Lūšės ir Šerkšnės upes taip pat įleista 9 tūkstančių šlakių jauniklių, 2012 metais į Mažeikių rajono upes buvo išleista net 15 tūkstančių vienetų šlakių jauniklių.