Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai tikrino, kokiomis sąlygomis cirke laikomas dramblys ir liūtai

2017-05-11

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai patikrino, kokiomis sąlygomis laikomi, Šiauliuose cirko pasirodymuose dalyvaujantys, egzotiniai gyvūnai. Cirko atstovai nepateikė visų reikiamų dokumentų, be to nustatyta, kad afrikinis dramblys laikomas reikalavimų neatitinkančiose sąlygose. Cirko atstovams surašytas privalomas nurodymas.

                 Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai apsilankė, Šiauliuose pasirodymus rengiančiame, “Francesko Praga“ cirke. Aplinkosaugininkai tikrino, kokiomis sąlygomis laikomi cirko pasirodymuose dalyvaujantys egzotiniai gyvūnai – afrikinis dramblys ir liūtai.

                 Šio cirko veikla domimasi jau ne pirmą kartą. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas, dar balandžio pabaigoje, gavo kito cirko atstovų skundą, kad “Francesko Praga“ cirkas, kurio globoje yra egzotinių gyvūnų, numato rengi pasirodymus Mažeikių mieste. Nuvykusiems aplinkosaugininkams, cirko atstovai pateikė Mažeikių valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos bei savivaldybės išduotus leidimus rengti pasirodymus. Taip pat nurodė, kad dėl leidimo yra kreiptasi Aplinkos apsaugos agentūrą.

                 ŠRAAD atstovai apie planuojamus rengti cirko pasirodymus, su egzotiniais gyvūnais, pranešė aplinkos apsaugos agentūrai. Tačiau agentūra neatsakė, dėl kokių priežasčių leidimas neišduotas ir ar jis bus išduodamas.  

                 Cirkui persikėlus į Šiaulius ir ėmus rengti pasirodymus, ŠRAAD gavo Aplinkos apsaugos agentūros raštą, kad yra kreiptasi į Lietuvos zoologijos sodą dėl sutikimo mokslo ir (ar) mokymo tikslais priimti ketinamus sulaikyti ir konfiskuoti cirko  “Francesko Praga“ gyvūnus: afrikinį dramblį ir du liūtus. Lietuvos zoologijos sodas nurodė, kad dėl vietos stokos negali priimti ketinamų sulaikyti ir konfiskuoti gyvūnų.

ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, vakar atlikto patikrinimo metu, nustatė, kad dramblys laikomas vidaus patalpoje, kurios išmatavimai yra 6x6 metrų, tai yra 32 m2. Bei lauko patalpoje, kurios plotas beveik 225 m2. . Nustatyta, kad dramblio laikymo vidaus patalpa neatitinka laukinių gyvūnų naudojimo taisyklių 4 priede nurodyto ploto - 60 m2.

Tikrintojams, cirko atstovai pateikė teisėtus gyvūnų įsigijimo dokumentus, sertifikatus, gyvūnų pasus ir kitus reikiamus dokumentus, kurie atitinka keliamus reikalavimus. Tačiau atstovai neturėjo reikiamo Aplinkos apsaugos agentūros išduoto leidimo prekiauti gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų skirto cirko pasirodymams.

Aplinkosaugininkai surašė patikrinimo aktą ir cirko atstovams įteikė privalomą nurodymą, įrengti laikomam drambliui 60 m2 vidaus patalpą bei Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui, ne vėliau kaip per 12 dienų pateikti leidimą prekiauti gyvūnais, jų dalimis ir gaminiais iš jų.

Neįvykdžius minėto nurodymo, cirko atstovams būtų taikoma administracinė atsakomybė.