Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Briedį nušovęs medžiotojas išgirdo teismo verdiktą

2017-04-25

Šiaulių apylinkės teismas paskelbė nutarimą medžiotojo M.S. administracinėje byloje. Šiaulietis šių metų sausį, medžioklės metu, nušovė ragus numetusį, suaugusį briedžio patiną, kurio tuo metu medžioti nebuvo galima. Už šį Medžioklės Lietuvos Respublikoje taisyklių pažeidimą, teismas medžiotojui skyrė 800 eurų baudą ir metams atėmė teisę medžioti. Be to vyras turės atlyginti laukiniai gyvūnijai padarytą žalą.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams apie pažeidimą medžioklėje pranešta šių metų sausio 30 dieną. Kaip paaiškėjo, M.S. (1981 m. 07 mėn.) su tėvu medžiojo Šiaulių rajone, Smilgių miške, Lygudų medžiotojų būrelio medžioklės plotuose. Pasak vyro, jis pastebėjo einančią briedžio patelę ir du, kaip jis manė, antramečius briedžius. Vieną jų medžiotojas nušovė ir tik tuomet pamatė, kad tai ragus numetęs briedis. Atlikus ekspertizę buvo nustatyta, kad tai trijų su puse metų patinas, kurio medžiotojas sumedžioti neturėjo teisės. M.S. buvo surašytas protokolas (ANK 290 str. 8d.) ir surinkta medžiaga perduota teismui.

Šiaulių apylinkės teismas M.S. pripažino padarius administracinį nusižengimą ir atsižvelgęs į tai, kad medžiotojas prisipažino ir gailisi, skyrė jam minimalią 800 eurų baudą. Taip pat minimaliam - 1 metų terminui atimta teisė medžioti. Ginklas kuriuo buvo nušautas briedis, priklausė ne M.S., o jo tėvui, tad teismas priėmė sprendimą jo nekonfiskuoti. Iš M.S., už nušautą briedžio patiną, priteista daugiau kaip 5600 eurų žalos, padarytos laukinei gyvūnijai.