Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai akcijos DAROM metu tvarkė Kryžių kalno ir Talkšos ežero prieigas

2017-04-24

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) darbuotojai prisijungė prie akcijos „Darom“ ir tvarkė, neseniai gaisro nusiaubto, Kryžių kalno bei Talkšos ežero prieigas. Buvo renkamos šiukšlės, grėbiami seni lapai, šakos. Surinkta daugiau kaip 120 maišų įvairių atliekų.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai, gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, valstybinės analitinės kontrolės skyriaus bei rajonų agentūrų darbuotojai kaip ir kasmet prisijungė prie visuomeninės akcijos DAROM. Šį kartą pasirinktos tvarkyti teritorijos prie Kryžių kalno ir Šiaulių miesto centre esančios Talkšos ežero prieigos ir pakrantės.

Pasak, daugiau nei dešimtmetį talkose dalyvaujančio, ŠRAAD kontrolės organizavimo skyriaus vedėjo Egidijaus Kvasausko: padėtis po truputi gerėja ir šiukšlių krūvos mažėja, tačiau vis dar pasitaiko piktybinių šiukšlintojų.

Nepaisant didelių baudų ir augančio žmonių sąmoningumo vis dar yra atvejų kuomet atliekomis teršiamos pamiškės, vandens pakrantės ir net miesto parkai. Kai kurie žmonės užuot atliekas nuvežę į specialias aikšteles, kur jos priimamos nemokamai ar tiesiog į atliekų konteinerius, drebančia širdimi veža atliekas ir sendaikčius į mišką ir teršia aplinką. Prastai po žiemos atrodo ir kai kurių vandens telkinių pakrantės. Prie vandens atvykstantys žmonės vis dar nemoka pasirūpinti savo atliekomis.

Tvarkant Talkšos ežero pakrantę rasta ne tik įvairių buitinių atliekų bet ir padangų, televizorių ir baldų. Kryžių kalno prieigose šiukšlių ženkliai mažiau, tačiau šalia pratekančio Kulpės upelio pakrantės buvo nusėtos atliekomis. Aplinkosaugininkams iš vandens teko traukti ne tik įvairia tarą bet ir statybines atliekas, maišus su šiukšlėmis.

Aplinkosaugininkai primena, kas kiekvienas atvykęs į mišką ar paplūdimį pailsėti, privalo pasirūpinti ir aplinką palikti švarią, šiukšles išsivežti, jei nėra joms skirtų konteinerių. Aplinką 5 metrų spinduliu privalo pasirūpinti ir žvejai. Jie ne tik, kad negali šiukšlinti, bet privalo surinkti jau esančias šiukšles.

Už atliekų išmetimą, jeigu nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 247 str.) numato įspėjimą arba baudą nuo 30 iki 4400 eurų. Užteršus aplinką pavojingomis atliekomis numatytos sankcijos nuo 60 iki 6000 eurų. Baudų dydžiai priklauso nuo į aplinką išmestų atliekų kiekių ir užterštos vietovės (pvz. rezervatai, draustiniai, nacionalinių ir regioninių parkų teritorijos, rekreacinės teritorijos). Kuo didesnis atliekų kiekis, tuo galima didesnė sankcija. Užteršus saugomas teritorijas bauda didėja. Taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.