Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Baigėsi akcija „Lydeka“ ir draudimas žvejoti lydekas

2017-04-21

Nuo šiandien (balandžio 21 d.) leidžiama lydekų žvejyba, taip pat ir žūklės būdas, kai masalui naudojama gyva žuvelė. Su šio draudimo pabaiga, baigėsi ir aplinkosauginė akcija „Lydeka 2017“. Aplinkosaugininkai nuo 2017 m. kovo 20 d. iki balandžio 20 d., vykdydami šią akciją, rengė reidus ir tikrino vandens telkinius.

 

Pasibaigus akcijai ,,Lydeka“ aplinkosaugininkai skaičiuoja rezultatus. Ne visi duomenys dar suvesti, tačiau jau galima teigti, kad šiemet Šiaulių regione grubių Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pažeidimų nustatyta ženkliai mažiau. Nepaisant gausių reidų, nustatyta tik per dešimt žvejybos be bilieto atvejų. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūra surašė vieną protokolą už neteisėtą tinklų laikymą. Mažeikiškio R.Ž. (1953 m. 08 mėn.) namuose 5 tinklus rado kratą atliekantys policijos pareigūnai ir apie tai informavo aplinkosaugininkus.

 

Nepaisant to, kad nuo penktadienio jau leidžiama žvejoti lydekas, nederėtų pamiršti ir kitų apribojimų. Aplinkosaugininkai primena, kad vienos žvejybos metu leidžiama paimti ne daugiau kaip tris lydekas. Pagautos žuvys turi būti nemažesnės negu 45 cm. Mažesnės nedelsiant turi būti paleidžiamos atgal į tą patį vandens telkinį.

 

Taip pat nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. įsigalioja draudimas Nemuno deltoje žvejoti karšius, nes prasideda šių žuvų nerštas. O Kauno mariose nuo balandžio 20 d. iki gegužės 20 d. draudžiama bet kokia žvejyba.

 

Nedrausmingiems žvejams gresia administracinė atsakomybė – bauda iki 300 eurų. Taip pat tektų atlyginti žalą žuvų ištekliams ir nemenkai sumokėti už kiekvieną sugautą žuvį.