Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Stirniną sumedžiojusiam ir tinkamai jo nepažymėjusiam medžiotojui nuo atsakomybės išsisukti nepavyko

2017-04-19

Šiaulių apygardos teismas panaikino Šiaulių apylinkės teismo nutarimą ir išteisintą medžiotoją S.K. pripažino padarius administracinį teisės pažeidimą. Už tai, kad sumedžiojo ir gabeno netinkamai licencija pažymėtą stirniną, medžiotojui skirta bauda, atimta teisė medžioti ir konfiskuotas šautuvas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, iš medžioklės grįžtantį S.K. ir jo kolegą L.G., sustabdė 2016 metų spalio 13 tosios vakarą vykdydami reidą. Medžiotojai, automobilio „Audi“ tempiamoje priekaboje, gabeno Gubernijos medžioklės plotuose sumedžiotą stirniną. Į gyvūno ausį buvo įverta licencija, tačiau ji nebuvo perkišta per metalinį specialios paskirties plombos užraktą. Taip naudojant plombą ji nesusigadina ir gali būti panaudota daug kartų. Tai prieštarauja Medžioklės Lietuvis Respublikos teritorijoje taisyklėms, kurios aiškiai nurodo kaip turi būti naudojamos licencijos. Be to medžioklės lape buvo nurodyta, kad stirniną sumedžiojo L.G., o žvėrį nušovęs tvirtino S.K..

S.K. buvo surašytas protokolas (ATPK 85 str. 6d.) ir surinkta medžiaga perduota teismui. Administracinę bylą nagrinėjęs Šiaulių apylinkės teismas, ją nutraukė ir medžiotoją išteisino, mat licenciją įvėręs tikino L.G.. Aplinkosaugininkai tokį teismo sprendimą apskundė.

Šiaulių apygardos teismas išnagrinėjo apeliacinį skundą ir S.K. pripažino padarius administracinį teisės pažeidimą. Teismas konstatavo, kad apylinkės teismas skundžiamą nutarimą priėmė tinkamai neištyręs visų byloje esančių įrodymų, visapusiškai neištyręs ir neįvertinęs visų svarbių bylai aplinkybių. Todėl Šiaulių apylinkės teismo 2017 m. vasario 8 d. nutarimas panaikintas.

Kaltu padarius administracinį teisės pažeidimą pripažintam S.K. paskirta 868 eurų bauda, metams atimta teisė medžioti ir konfiskuotas šautuvas su visais priedais. Šis teismo nutarimas galutinis ir neskundžiamas.

Medžiotojui už neteisėtai sumedžiotą stirniną teks atlyginti ir daugiau kaip 1500 eurų laukinei gyvūnijai padarytos žalos. Dėl žalos atlyginimo Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas į S.K. kreipsis civiline tvarka.